Sobota 26.10.2019, 1. Liga stred mladších žiakov

MBA Prievidza - MŠK BK Žiar nad Hronom 37:34 (14:06, 20:10, 28:21, 37:34)

Body: Horváth 18, Barcík 9 (1 trojka), Valent 5, Tapfer2,

hrali: Juhasz, Chrobák, Brumlich, Kršiak, Kovalčík, Kováč, Herich, Mališ, Dekýš, Huraj Max, Huraj Alex, Golebiowski, Šadon

Naši mladší žiaci sa predstavili v prvom súťažnom zápase u tradičného súpera. Nástup do zápasu nám vôbec nevyšiel a hneď z úvodu sme prehrávali 12:0. Následne sme zlepšili obranu a postupne sme sa dostávali do zápasu. Obrannú činnosť sme síce trochu zlepšili ale v útoku sme nepremieňali vyložené šance čo nás stále brzdilo v doťahovaní súpera. Do polčasu sme išli a 10 bodovým mankom. Druhý polčas sme začali ako z veľkej knihy kde sme sa šnúrou 10 bodov dostali do vedenia. Chlapci však od tohto stavu opätovne nepremieňali vyložené šance a tak sa súper dostal na koňa. Záver bol napínavý až do konca kedy sme nepremenili poslednú strelu a zápas sme prehrali o 3 body.

MBA Prievidza - MŠK BK Žiar nad Hronom 50:57 (15:13, 27:30, 44:35, 50:57)

Body: Horváth 18 (1 trojka), Barcík 17 (3 trojky), Kováč 8, Juhász 5 (1 trojka), Valent 4, Herich 3,

hrali: Chrobák, Brumlich, Kršiak, Kovalčík, Mališ, Dekýš, Huraj Max, Huraj Alex, Golebiowski, Šadon, Tapfer

Do druhého zápasu sme vstúpili koncentrovane a od začiatku zápasu to bola vyrovnaná hra. V obrane sme podali super výkon a umnou hrou v útoku sme si postupne vybudovali mierny náskok. V tretej štvrtine sme si vytvorili rozhodujúce vedenie, ktoré sme udržali až do konca. Za zmienku stojí fakt, že sme dali 5 trojok čo bolo zrejme rozhodujúce. Chlapcom treba poďakovať za predvedený výkon a veríme, že na budúce súperovi jednu prehru odčiníme a vyhráme obidva zápasy.

Tréner: Ján Valent

Asistent: Juraj Horváth