Regionálna Televízia Žiar
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Nový koronavírus aj v žiarskej opatrovateľskej službe

Nový koronavírus aj v žiarskej  opatrovateľskej službe
.

Žiarska radnica dnes 12.11. zverejnila informáciu o COVID19 v domácej opatrovateľskej službe, ktorú poskytuje obyvateľom mesta:

"Bohužiaľ, prvý prípad ochorenia COVID-19 sme zaznamenali aj v opatrovateľskej službe mesta Žiar nad Hronom. Pozitívne testovaná bola a príznaky ochorenia vykazuje jedna opatrovateľka. Jedna z dvoch klientiek, o ktoré sa starala, bola taktiež pozitívne testovaná. Čakáme na výsledky testov ďalších dvoch členiek opatrovateľskej služby, ktoré minulý týždeň zastupovali chorú opatrovateľku a vykazujú už potenciálne príznaky ochorenia. Opatrovateľka, u ktorej sa prejavilo ochorenie mala antigénny test z plošného testovania negatívny. Ochorenie sa jej prejavilo nasledujúci týždeň.

Samozrejme, rizikoví zamestnanci sú v domácej karanténe a situáciu riešime podľa pokynov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Žiari nad Hronom. Všetkých členov opatrovateľskej služby budeme v nasledujúcich desiatich dňoch testovať v trojdňových intervaloch, aby sme vylúčili alebo zachytili ďalšie možné šírenie nákazy. 

Veríme, že problém s výskytom nákazy v opatrovateľskej službe sa nám podarilo eliminovať a k nakazeniu ďalších klientov alebo zamestnancov opatrovateľskej služby nedôjde."

Foto: Ilustračné