Regionálna Televízia Žiar
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

O tohtoročnom žiarskom jarmoku je definitívne rozhodnuté

O tohtoročnom žiarskom jarmoku je definitívne rozhodnuté
:-(

Vedenie mesta sa už pred niekoľkými týždňami zaoberalo otázkou, či októbrový jarmok zruší, alebo sa bude pokračovať v jeho prípravách. Keďže od septembra platia na Slovensku nové opatrenia v súvislosti s koronavírusom, jarmok sa tento rok organizovať nebude.

Keď sa uvoľnili opatrenia, počítali sme aj s variantom, že jarmok budeme organizovať aj tento rok, a to približne v takom rozsahu, ako ho poznáme,“ informuje vedúci Kancelárie primátora mesta Martin Baláž a vysvetľuje: „Keďže sa však opatrenia opäť od septembra sprísnili, sme nútení najmasovejšie podujatie jesene zrušiť.

Ako Martin Baláž podotýka, z dôvodu obáv pred šírením koronavírusu budú pravdepodobne do budúcna ohrozené aj ďalšie podujatia. „Zatiaľ sme však niektoré podujatia schopní zorganizovať aj v rámci dodržania stanovených kapacít návštevnosti a zavedených opatrení,“ dodáva Baláž a ako konkretizuje, ide o veľké podujatia ako príchod Mikuláša či Vianočné trhy. 

V súčasnosti platia na území Slovenska obmedzenia, na základe ktorých sa zakazuje usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy v exteriéroch v jednom okamihu v počte nad 1000 osôb alebo v interiéroch v jednom okamihu v počte nad 500 osôb. Práve jarmok je jedno z podujatí, kde nie je možné dodržať kapacitu do 1000 ľudí. 

(li)

Mesto ZH