Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Súrodenci Hrabajovci zo Žiaru boli úspešní na Grand Prix Praha 2024

GALÉRIA
Dátum: 25.06.2024
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 371
3 min. čítania
Súrodenci Hrabajovci zo Žiaru boli úspešní na Grand Prix Praha 2024

Turnaj sa uskutočnil 20.6. - 23.6. v Českej metropole za účasti hráčov z ČR, SR, Izraela, Nemecka, Švajčiarska, Anglicka, Dánska, Holandska, Belgicka.

Žiarsky  stolnotenisový klub reprezentovali súrodenci Hrabajovci. 

Patrik Hrabaj štartoval v kategórii U19, kde súťažil v družstvách aj jednotlivcoch.

V družstve hral spolu s Chaloupkom z Kladna. V skupine najskôr porazili družstvo TTC St. Galen 3:1 a následne prehrali s družstvom TTC Elizza Praha 0:4. V skupine tak obsadili druhé postupové miesto do vyraďovacej časti súťaže. V pavúku sa stretli s družstvom Fusion TTC a po prehre 1:3 bojovali o konečné 9. miesto. V nasledujúcom zápase sa nášmu družstvu podarilo zvíťaziť s kombinovaným SR družstvom Podlavice/Sielnica 3:2 a tak na turnaji obsadili 9. miesto.

V jednotlivcoch Mal Patrik v skupine 2 súperov z ČR a jedného z Dánska. Podarilo sa mu zvíťaziť nad kolegom z družstva - Chaloupkom z Kladna 3:1, ale keďže ďalšie dva zápasy v skupine prehral, tak sa do hlavnej súťaže ďalej nedostal. Patrik si ešte zahral spodný pavúk ( útechu ), kde najskôr zvíťazil 3:2 nad Čechom Slavíčkom, následne 3:1 nad Švajčiarom Vlaysane a  vo finále útechy ešte porazil aj Angličana Wilkeho 3:1.

Viac sa darilo Martine Hrabajovej, ktorá náš klub reprezentovala v kategórii U15.

Martina hrala v družstve spolu s Mrkvicovou z Popradu. Najskôr naše družstvo prehralo s Pražským 0:4, ale následne porazili dievčatá z Hradca Králové 3:1, čo im zabezpečili postup do hlavnej časti turnaja. V pavúku potom naše družstvo porazilo dievčatá z Holandska a tiež české družstvo z Bohnice zhodne po 3:0. Premožiteľky sme našli až vo finále, keď nás porazilo družstvo z Krompách 3:0, ktoré je aktuálnym majstrom SR 2024 v uvedenej kategórii U15. Dievčatá z nášho tímu sa teda mohli tešiť zo strieborných medailí v súťaži družstiev U15.

V súťaži jednotlivcov hrala Martina v skupine s dvomi ˇ4eškami, ktoré porazila a nad jej sily bol hráčka z Belgicka Aelst, s ktorou tesne prehrala 2:3. Do ďalšej časti turnaja ale aj po tejto prehre postúpila. V pavúku už na Martinu čakala česká reprezentantka Lahodná, ktorá našu hráčku porazila 3:0.  Martina Hrabajová tak v turnaji jednotlivkýň U15 obsadila konečné 9.-16. miesto.

Medaila z takéhoto medzinárodného turnaja je ale skvelou vizitkou pre náš stolnotenisový klub MŠK Žiar nad Hronom, čím sme nadviazali na výborné úspechy Lindy Majerčíkovej z predchádzajúcich ročníkov.

J.Barniak, SteK MŠK ZH