Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Žiarske stolné tenistky sa kvalifikovali na MSR a Linda Majerčíková na ME 2024

Dátum: 28.05.2024
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 583
4 min. čítania
Žiarske stolné tenistky sa kvalifikovali na MSR a Linda Majerčíková na ME 2024

Uplynulý víkend bol pre mladých stolných tenistov z MŠK Žiar nad Hronom kvalifikačný.

V sobotu - 25.5. 2024 sa naše mladé dievčatá - Martina Hrabajová a Ema Murínčeková zúčastnili kvalifikácie o postup na MSR 2024 družstiev starších žiačok. Kvalifikáciu organizoval stolnotenisový klub z Turčianskych Teplíc a zúčastnili sa jej po 2 družstvá z BB a ZA krajov. Banskobystrický kraj zastupovali družstvá z Kalinova a Žiaru nad Hronom. Zo Žilinského kraja to boli Vrútky a Turčianske Teplice. V prvom kole sa naše družstvo MŠK Žiar stretlo s Kalinovom s ktorým si pomerne hladko poradilo a víťazstvom 3:0 naše dievčatá urobili prvý krok k postupu na MSR. V Ďalšom kole sa stretli víťazné družstvá s porazenými z prvého kola. Naše družstvo v stretnutí s Vrútkami opäť potvrdilo svoju dominanciu a víťazstvom 3:0 sa naše dievčatá kvalifikovali na MSR 2024. Keďže na MSR 2024 z kvalifikácie postupovali 2 družstvá, tak sme už ďalšie stretnutie s Turčianskymi Teplicami nemuseli odohrať. S týmto boli spokojné aj naše dievčatá Maťa s Emou, nakoľko sa  ponáhľali na zimný štadión do Žiaru povzbudiť svoje spolužiačky v boji o postup do semifinále na MSR mladších žiačok vo volejbale. Našim mladým stolným tenistkám budeme držať palce na MSR 2024, ktoré budú 15.6. 2024 v Bošanoch.

V nedeľu - 26.5. 2024 čakala kvalifikácia aj našich chlapcov, a to o postup do dorasteneckej extraligy. Do zvolena odcestovali naši mládežníci v zostave: Ďuríčkovci, Šouc, Hudec a Očovan. Táto kvalifikáciu bola už náročnejšia, nakoľko zo 4 mužstiev postupovalo do celoslovenskej kvalifikácie len 1 družstvo. Zo Žilinského kraja pricestovali Námestovo a Žilina a z Banskobystrického kraja sa kvalifikácie zúčastnili MŠK Žiar a TU Zvolen. V prvom kole sa naši chlapci stretli s družstvom zo Zvolena. Zápasy boli síce vyrovnané, ale skúsenejší Zvolenčania dokázali našich mladíkov zdolať v koncovkách setov a zvíťazili 4:1. V druhom kole sme s obmenenou zostavou nastúpili proti Námestovu, ktoré v 1.kole podľahlo 4:2 Žiline. Aj v tomto stretnutí sme však ťahali za kratší koniec a po prehre 1:4 sme už nemali šancu na postup. Žilina v 2. kole porazila Zvolen hladko 4:0 a tým sa stala už istým postupujúcim. Naši chlapci jej to ešte ale v poslednom 3.kole chceli znepríjemniť, tak sa do súboja so Žilinou pustili s plnou vervou. Odzrkadlilo sa to aj na vývoji stretnutia, keď sme sa prekvapivo ujali vedenia v zápase 3:1. Stačilo nám v posledných 3 dvojhrách zvíťaziť v jednom stretnutí a tak sme mohli získať skalp víťaza kvalifikácie. Napriek veľkej snahe a bojovnosti sa to však nepodarilo a Žilina tromi víťazstvami otočila zápas vo svoj prospech. Žilina víťazstvom 4:3 v stretnutí so Žiarom nenašla premožiteľa na turnaji a tak zaslúžene postúpila do celoslovenskej kvalifikácie o postup do dorasteneckej extraligy.

Potešiteľná informácia prišla zo SSTZ zaradením Lindy Majerčíkovej do reprezentačného výberu dorasteniek na ME 2024 v kategórii U19. Majstrovstvá budú vo Švédskom Malmo 12.7.- 21.7. 2024. Linde budeme držať palce vo Švédsku a tiež na Svetovom pohári, ktorý začína zajtra v Havířove. Linda odohrá svoje prvé stretnutie o 10:30 s kvalitnou Taliankou Nicole Arlia ( 7. nasadená hráčka turnaja ) 

J.Barniak, SteK MŠK ZH

Foto: SteK