Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Chirurgická ambulancia v žiarskej nemocnici sa sťahuje do nových priestorov

Dátum: 13.05.2024
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 300
2 min. čítania
Chirurgická ambulancia v žiarskej nemocnici sa sťahuje do nových priestorov

Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom otvára chirurgickú ambulanciu v nových priestoroch.

Od pondelka 13. 5. 2024 ju pacienti nájdu presťahovanú v budove polikliniky na štvrtom poschodí v pravej časti ambulantných priestorov.

 

Chirurgická ambulancia poskytuje základnú starostlivosť chirurgickým pacientom s akútnymi a chronickými chirurgickými ochoreniami. Pracuje ako príjmová ambulancia všeobecnej chirurgie, manažuje príjmy a vyšetrenia pred prijatím na plánovaný operačný výkon do ústavnej starostlivosti. Zabezpečuje konziliárnu činnosť, ošetrenie pacientov odoslaných lekármi z iných ambulancií vyžadujúcich  chirurgické ošetrenie. Vykonáva malé ambulantné chirurgické výkony v miestnom znecitlivení a podieľa sa na diagnostike chirurgicky liečiteľných ochorení. Sleduje a riadi priebeh liečenia pacienta po prepustení z ústavnej starostlivosti. Spolupracuje s nemocničným chirurgickým pracoviskom.

 

Ambulancia má zabezpečený bezbariérový vstup a vo svojich priestoroch umožňuje pohyb pacientov s obmedzenou schopnosťou pohybu pomocou výťahu. Ordinačné hodiny chirurgickej ambulancie sú v pracovných dňoch v čase od 7.00 hod. do 15.30 hod. Chirurgickú ambulanciu je možné kontaktovať na čísle 045/6709 131.

 

Informácie nám poskytla Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK.