Dátum: 02.05.2024
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 360
3 min. čítania

Mládežníci zo stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom súťažili minulý týždeň na Majstrovstvách Banskobystrického kraja v nedeľu v Lučenci.

V sobotu ešte Ema Murínčeková stihla absolvovať v Bratislave Majstrovstvá SR 2024 v kategórii mladších žiačok. Na Majstrovstvá SR sa nominovalo najlepších 24 dievčat podľa SR rebríčka uvedenej vekovej kategórie. Ema ako 22-há z rebríčka ešte aj na budúcu sezónu bude štartovať v tejto kategórii a bola po týždňovej PN, tak sme veľké očakávania nemali. Z 8-mich trojčlenných skupín postupovali len víťazky a Ema mala v skupine neskoršiu víťazku - Majsterku SR Barboru Guassardo z Krompách. Zviedla so svojou súperkou vyrovnané stretnutie, ale v koncovkách jednotlivých setov sa ukázala lepšia pripravenosť súperky a tak Barbora po víťazstve 3:0 postúpila ďalej z 1. miesta. Ema ešte odohrala v skupine ďalší zápas s Drgoňovou z Bošian, ale aj tentkrát ťahala za kratší koniec aj napriek tomu, že sa jej podarilo zvíťaziť v jednom sete. Na turnaji sa hrali aj štvorhry, tak si Ema mohla vyskúšať hru s rôznymi partnermi z iných klubov. V dievčenskej štvorhre hrala spolu s Hanusovou z Bošian a mixe s Urbanom z Nitry. Zápasy boli síce vyrovnané, ale do ďalších bojov v turnaji sa im postúpiť nepodarilo.

Čo Eme nevyšlo v sobotu v Bratislave, tak sa snažila v nedeľu vynahradiť na Majstrovstvách BB kraja dorastu v Lučenci. Ema turnaj ovládla a po finálovo víťazstve 3:2 nad Segečovou z Kalinova sa mohla tešiť z titulu Majsterky BB kraja dorasteniek 2024. O tom, že máme v klube skvelé dievčatá nás presvedčili Debnárová s Kováčovou, ktoré doplnili pódium 3-tími miestami. V štvorhrách dorasteniek medaile získali tiež naše zverenkyne, Debnárová s Kováčovou za 2. miesto a Murínčeková za 3. miesto.

Konkurencia dorastencov bola obohatená o chlapcov so skúsenosťami z 1. a 2. mužskej ligy, keď sa do turnaja prihlásili Kulich z Krupiny a Kuteš z Podlavíc. Náš stolnotenisový klub MŠK Žiar nad Hronom v tejto kategórii reprezentovalo 6 chlapcov s nasledovným umiestnením: Šouc 5.-8., Hudec, Ďuríčkovci a Kováč 9.-16., Očovan 19.-27. Viac sa chlapcom darilo v štvorhrách, kde 3. miesta vybojovali Hudec, Šouc a Marek Ďuríček.

Našim zástupcom budeme držať palce na Majstrovstvách SR 2024 v kategórii dorast, ktoré sa uskutočnia 4.-5.5. 2024 v Čadci. Z nášho stolnotenisového klubu sa na tieto majstrovstvá nominovali Majerčíková a súrodenci Hrabajovci.