Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zvolenská nemocnica bude mať nové oddelenie algeziológie

Dátum: 23.07.2021
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 397
Zvolenská nemocnica bude mať nové oddelenie algeziológie

.

V Nemocnici AGEL Zvolen pribudne oddelenie algeziológie. Približne do dvoch mesiacov by mali byť hotové rekonštrukčné práce v detskom pavilóne, kde na prvom poschodí vznikne oddelenie pre pacientov, ktorí trpia bolesťou.

Nemocnica AGEL Zvolen algeziologickú ambulanciu prevádzkuje už niekoľko rokov a zaoberá sa riešením akútnej, chronickej a onkologickej bolesti. Poskytuje komplexnú diagnostiku, prevenciu a racionálnu liečbu tých bolestivých syndrómov, ktoré nereagujú na zaužívané liečebné postupy a pretrvávajú napriek odstráneniu príčiny, alebo sú dôsledkom v súčasnosti nevyliečiteľných ochorení.

Nové oddelenie, ktoré nadviaže na už existujúcu ambulanciu, poskytne pacientom s chronickými bolesťami možnosť byť hospitalizovaní a riešiť svoje zdravotné problémy pod dohľadom lekárov aj na lôžku. Rekonštrukcia nemocničných priestorov na nové oddelenie bude stáť približne 35 000 EUR bez DPH a vďaka nej vznikne 10 algeziologických lôžok. „Hlavným motívom a cieľom nového algeziologického oddelenia je nielen odstrániť alebo zmierniť bolesť ako takú, ale hlavne zlepšiť kvalitu života našich pacientov,“ povedala námestníčka pre ošetrovateľstvo Nemocnice AGEL Zvolen, Mgr. Stanislava Píšová.

Informácie redakcii ATV poskytla Mgr. Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.