Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Som zaočkovaný, pridajte sa aj vy – vyzvali zástupcovia politických strán v kraji ľudí na Slovensku

Dátum: 09.06.2021
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 284
Som zaočkovaný, pridajte sa aj vy – vyzvali zástupcovia politických strán v kraji ľudí na Slovensku

.

Predstavitelia politických strán z Banskobystrického kraja dnes prijali pozvanie predsedu BBSK Jána Luntera a v spoločnom vyhlásení vyzvali ľudí, aby sa dali zaočkovať proti COVID-19. Zástupcovia naprieč politickým spektrom tiež symbolicky rovnakými tričkami ukázali, že vakcína je dôležitá pre návrat do normálu bez ohľadu na politické presvedčenie.

 

V rovnakých tričkách s nápisom „Som zaočkovaný“ – „Som zaočkovaná“ dnes zástupcovia politických strán z Banskobystrického samosprávneho kraja vyzvali ľudí, aby sa k nim pridali a využili možnosť vakcinácie proti ochoreniu COVID-19.

Za spoločným vyhlásením stojí banskobystrický župan Ján Lunter (Nezávislý), pridali sa k nemu Roman Malatinec (HLAS-SD), Martina Brisudová (OĽaNO), Alexandra Pivková (ZA ĽUDÍ), Radovan Sloboda (SaS), Igor Kašper (SME RODINA), Igor Janičina (KDH) a Péter Csúzs (SMK).

Všetci menovaní dnes v Banskej Bystrici podporili spoločné vyhlásenie, ktorého cieľom je zvýšiť počet zaočkovaných ľudí na Slovensku a prispieť tak k vytvoreniu kolektívnej imunity. Len tak totiž bude možné predísť tretej vlne pandémie a ďalším zbytočným stratám na životoch i na ekonomike.

Veľmi si vážim všetkých kolegov, ktorí to so mnou stoja, ktorí prijali moje pozvanie, ktorí prijali myšlienku a ktorí boli ochotní sa v tejto jednej veci spojiť, postaviť vedľa seba a urobiť túto našu spoločnú výzvu. Sme tu preto, lebo máme rôzne názory a rôzne predstavy, ale máme aj jeden spoločný cieľ: aby sme mohli všetci spolu vrátiť život do normálu,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Očkovanie je jedinou cestou ako pandémiu poraziť, pre vytvorenie kolektívnej imunity na Slovensku je potrebných 3,3 milióna zaočkovaných, pričom do tejto hranice dnes chýba asi milión obyvateľov.

Vírus nemá stranícke tričko, je hrozbou pre všetkých, bez ohľadu na politické presvedčenie. Preto sme aj my urobili toto symbolické gesto a spoločne, v rovnakých tričkách, sme vyzvali aj ľudí, aby s očkovaním neváhali,“ uzavrel Ján Lunter.

Banskobystrický samosprávny prichádza od začiatku pandémie s proaktívnymi opatreniami, ako prvý predstavil krajskú očkovaciu stratégiu a začal zriaďovať veľkokapacitné očkovacie centrá i mobilné očkovacie jednotky. Do konca mája sa vďaka jeho aktivitám podarilo vakcínu podať viac ako 106-tisíc ľuďom. Celkovo je v Banskobystrickom kraji zaočkovaných prvou dávkou takmer 201-tisíc ľudí, druhou o stotisíc menej.

 

 

Redakciu ATV informovala Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie BBSK

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.