Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zvolenská nemocnica poskytuje pacientom intravenózne podávanie vitamínu C

Dátum: 28.05.2021
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 639
Zvolenská nemocnica poskytuje pacientom intravenózne podávanie vitamínu C

.

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci rozširovania svojich služieb, zaviedla pre pacientov možnosť podávania vitamínu C prostredníctvom infúzií. Povzbudzujúce účinky známeho vitamínu prospievajú imunite, pleti, zmierňujú bolesti svalov a kĺbov a v neposlednom rade pomáha známe „céčko“ hojeniu rán, pri liečbe depresií, artritíde, alergiách a zápalom všeobecne.

Nemocnica AGEL Zvolen poskytuje za poplatok podávanie infúzií vitamínu C v ambulancii chronickej bolesti. Jeho dávkovanie je individuálne a záleží od zdravotného stavu, resp. aj od samotných zdravotných ťažkostí pacienta. Vedecké účinky jednoznačne popísali pozitívne vplyvy takto podávaného „céčka,“ preto začína byť oň aj v poslednom období vyšší záujem. Zvolenská nemocnica preto aj po pozitívnych skúsenostiach s covidovými pacientmi, ktorým bolo takto céčko podávané, vyšla v ústrety aj ostatným.

Pri nízkej hladine „céčka“ je potrebné ho v krvi zvýšiť, čo však perorálnym užívaním nie je možné dosiahnuť. Vitamín C sa vstrebáva v tenkom čreve pomocou špeciálnych transportných molekúl, a tak sa dostáva do krvi. Počet týchto transportérov je však obmedzený a do krvi sa dostane len časť spomínaného vitamínu. Infúziou ho dokáže telo prijať oveľa viac a efektívnejšie. Podľa slov odborníčky sa ním nedá predávkovať a ak by sa tak aj stalo, telo ho bez zbytočného vedľajšieho účinku vylúči močením. „Môžem potvrdiť, že sme zaznamenali aj v našej ambulancii zvýšený záujem o podávanie vitamínu C touto formou a zatiaľ máme od pacientov len pozitívne ohlasy,“ povedala MUDr. Jana Zdehovanová. Vitamín C sa však nepodáva prostredníctvom infúzie osobám s ochorením alebo predispozíciou na obličkové kamene, alebo s obličkovou nedostatočnosťou. Vo zvolenskej nemocnici je možné podávať vitamín C intravenózne len dospelým osobám.

Informácie redakcii ATV  poskytla Mgr. Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK

Foto: AGEL, na fotke je: MUDr. Jana Zdehovanová

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.