Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

“Rytieri” a “Indiáni” spoločne

Dátum: 24.05.2021
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 490
“Rytieri” a “Indiáni” spoločne

.

Sezóna 2020/2021 priniesla množstvo zaujímavých súbojov, zvolenskému HKM extraligový majstrovský titul, prvoligovým Spišiakom zasa postup medzi hokejovú elitu. Tímy z nižších súťaží sa však kvôli pandemickým opatreniam mohli dianiu na hokejových štadiónoch iba prizerať a množstvo mladých talentovaných hráčov nemalo príležitosť rozvíjať svoje hokejové zručnosti. Práve teraz však prichádza čas postaviť sa znova na nohy, dobehnúť zameškané a posúvať sa dopredu.

Týka sa to aj hokejového Žiaru nad Hronom. Po tom, čo sa v sezóne 2019/2020 hokej vrátil do tohto mesta, sa Indiáni hneď tešili z víťazstva v západnej skupine. K tomuto triumfu veľkou mierou pomohla aj spolupráca so Zvolenom. V mužstve Žiaru dostávali príležitosť rozohrať sa hráči HKM Martin Magdolen, Jakub Dubina a indiánsky dres obliekal aj člen majstrovského tímu Ján Chlepčok.

Obojstrannú prospešnosť tohto prepojenia si pochvaľovali oba kluby, preto v týchto dňoch posunuli svoju spoluprácu oficiálne na vyšší stupeň. Zástupcovia HKM a HK MŠK podpísali zmluvu o vytvorení farmárskeho tímu a spoločnými silami sa uchádzajú o miestenku v Slovenskej hokejovej lige pre mužstvo Žiaru nad Hronom, ktorý by v druhej najvyššej republikovej súťaži pôsobil ako farma Zvolena.

Vznikla by tak možnosť priniesť známe tváre a zvučné mená aj mimo extraligu, veď vďační fanúšikovia na vynovenom žiarskom štadióne si takisto želajú vidieť kvalitný hokej. Predovšetkým by sa však zrodila tak potrebná šanca pre mladé talenty rýchlejšie sa adaptovať v seniorskom hokeji. Viac príležitostí pre mladých hokejistov prinesie väčšiu a rýchlejšiu možnosť individuálneho rastu jednotlivcov a tiež väčšiu pravdepodobnosť, že mladí hráči aj po ukončení pôsobenia medzi juniormi pri hokeji zotrvajú a hráčska základňa na Slovensku sa bude rozširovať.

Bol by to konkrétny krok k napĺňaniu nastolenej filozofie a myšlienok vedenia Slovenského zväzu ľadového hokeja o vytváraní podmienok pre talentovaných mladých hráčov.

HK MŠK ZH

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.