Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

V žiarskej nemocnici pomáhajú aj kňazi

GALÉRIA
Dátum: 29.01.2021
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 831
V žiarskej nemocnici pomáhajú aj kňazi

.

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom už dva týždne pomáha šesť kňazov banskobystrickej diecézy. Ako dobrovoľníci pôsobia na triážnom pracovisku nemocnice alebo vypomáhajú pri testovaní verejnosti v mobilnom odberovom mieste, ktoré funguje od 7.00 do 15.00 hod.

Personál i pacienti ich vnímajú pozitívne. Ako oni sami hodnotia svoje pôsobenie v nemocnici?

Jozef Slavkovský, kaplán zo Žarnovice hovorí, že už dlhšie spoločne s dekanom rozmýšľali o pomoci v nemocnici počas pandémie koronavírusu. A tak zavolali ich kamarátovi diakonovi, ktorý je zároveň primárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny v žiarskej nemocnici, MUDr. Štefanovi Paľúchovi.

„Pýtali sme sa, aká je situácia a zistili sme, že nemocnica rada uvíta pomoc. S viacerými kňazmi sme sa preto radi ponúkli,“ povedal Slavkovský.

„Naším poslaním je slúžiť Bohu a ľudom. Keďže tieto dni máme zatvorené kostoly a počuli sme o náročnej situácii zdravotníkov, chceli sme pomôcť, ako sa dá,“ hovorí zase Vladimír Václavík, farský administrátor v Žiari nad Hronom.

Je to pre nich podľa jeho slov nová skúsenosť a sú veľmi radi, že aspoň takto môžu slúžiť ľudom.

„Omša bez ľudí je ako jazero bez vody, preto sme sa rozhodli my prísť za ľuďmi. Chceme sa poďakovať žiarskej nemocnici za vrelé privítanie, veľmi sa nám tu páči. Držím sa myšlienky, že aj s humorom sa dobro koná ľahšie. Snažíme sa medzi nových kolegov v tejto náročnej situácii priniesť úsmev,“ dodáva.  

"Za túto službu im žiarska nemocnica úprimne ďakuje a vyjadruje veľký obdiv" povedala pre redakciu ATV komunikačná špecialistka Sveta zdravia Jana Fedáková.

 

Foto: NsP Svet zdravia ZH

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.