Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Žiarska nemocnica zdvojnásobila množstvo kyslíka

GALÉRIA
Dátum: 28.01.2021
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 725
Žiarska nemocnica zdvojnásobila množstvo kyslíka

.

Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom v spolupráci so spoločnosťou Messer Tatragas nainštalovala mobilný zásobník na kvapalný medicinálny kyslík. Má objem 5680 litrov, čím sa zväčšila kapacita kyslíka pre pacientov na dvojnásobok. Nemocnica môže v prípade nutnosti využiť aj pôvodný zásobník. Celková maximálna kapacita medicinálneho kvapalného kyslíka v nemocnici tak predstavuje cca 8500 litrov.

 

Podľa riaditeľa žiarskej nemocnice Ivana Mokrého je vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu súvisiacu s ochorením COVID-19 veľmi dôležité mať k dispozícii spoľahlivý zdroj kyslíka s dostatočnou objemovou kapacitou.

Doteraz nemocnica disponovala statickým zásobníkom kyslíka o objeme 2800 litrov, čo pri súčasnej situácii znamenalo dopĺňať kyslík každý druhý deň. Tento cyklus dopĺňania kyslíka bol z logistického hľadiska náročný a v konečnom dôsledku aj rizikový. Medicinálny kyslík je pre hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 veľakrát otázkou života. Zdvojnásobenie kapacity je investíciou do zvýšenia bezpečnosti zdravotnej starostlivosti poskytovanej našim pacientom,“ poznamenal riaditeľ.  

Aktuálne je v žiarskej nemocnici hospitalizovaných 34 pacientov s ochorením COVID-19, z toho dvaja potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a traja sú na neinvazívnej pľúcnej ventilácii.

Naši hospitalizovaní pacienti napojení na kyslík, ktorý je často jediným spojivom so životom, si počas náročnej liečby na našom COVID oddelení uvedomia, že keby bola možnosť vrátiť sa o niekoľko týždňov späť, určite by si dávali väčší pozor, dodržiavali by preventívne opatrenia a vôbec by neváhali absolvovať vakcináciu,“ povedal primár oddelenia vnútorného lekárstva MUDr. Pavel Babušík.

Zároveň vyzval ľudí, aby boli ohľaduplní voči sebe aj voči druhým, správali sa racionálne a vakcináciu prijali ako pomoc a dobro.

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.