Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Žiarsky primátor nesúhlasí s aktuálnym spôsobom otvárania základných škôl

Dátum: 07.12.2020
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 331
Žiarsky primátor nesúhlasí s aktuálnym spôsobom otvárania základných škôl

.

Počas posledného víkendu sa na asi 10-tich  základných školách na Slovensku uskutočnilo pilotné testovanie žiakov II.stupňa a ich rodičov. Podľa výsledku testov mohli školy od 7.decembra začať normálne vyučovanie.

Testovanie v základných šklách má zabezpečovať ich zriaďovateľ, v našom prípade je to mesto Žiar nad Hronom, resp. radnica.

V pondelok podvečer sa primátor Žiaru Peter Antal k povinnému testovaniu našich žiakov vyjadril na sociálnej sieti. Jeho reakciu na situáciu vám ponúkame v plnom znení:

"Aktuálne riešime možné rozbehnutie vzdelávania na II. stupni základných škôl. Do školy by mohli nastúpiť len tí žiaci, ktorí absolvujú test, a taktiež aspoň jeden z ich rodičov. A tým ostatným, ktorí sa nepretestujú, sme povinní zabezpečiť dištančné vzdelávanie. Ale akým spôsobom, to už presne nepovie nikto. Pretože, ak učitelia budú viesť klasické vyučovanie dopoludnia v triedach, budú schopní to isté vyučovať popoludní znova pri počítačoch? Kto by to fyzicky a mentálne zvládol? Alebo je možnosť tie deti viesť akoby boli PN a úlohy im posielať na domov. Takéto delenie žiakov odmietam taktiež, lebo to len prehĺbi rozdiely medzi tými, ktorí vyučovanie absolvujú a tými, ktorí nie, okrem toho, právo na vzdelanie má byť garantovaná každému.

Opäť jedna z nedomyslených vecí, ktorá je hodená na krk nám samosprávam, ako zriaďovateľom škôl. Osobne nesúhlasím s takouto formou otvárania škôl, lebo nie je jasne určené, ako má mať zabezpečenú výučbu tá časť žiakov, ktorá nemôže nastúpiť do tried. Preto ani nemôžeme spustiť vyučovanie pre II. stupeň ZŠ v najbližšom čase (v decembri), lebo skutočne nemáme ako zabezpečiť vyučovanie pre tie deti, ktoré do tried nenastúpia. A z toho dôvodu budeme pokračovať v dištančnom modeli vzdelávania. Verím, že aktuálne podmienky sa čoskoro upravia tak, aby to bolo spravodlivé pre všetky deti a vyučovací proces sa mohol naplno rozbehnúť" skonštatoval primátor Peter Antal.

 

Foto: ilustračné,  Archív ATV

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.