Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

2. kolo testovania v Žiari predsa len bude

Dátum: 04.11.2020
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 1045
2. kolo testovania v Žiari predsa len bude

Pre koho ?

Naše mesto malo v prvom kole testovania iba 0.28% pozitívnych na COVID19. Druhé kolo testovania musia robiť tie samosprávy, kde mali v prvom kole 0,7% a viac pozitívnych prípadov. Takže Žiar nemusí organizovať druhé kolo.

Napriek nízkemu počtu pozitívnych obyvateľov sa však zapají aj do druhého kola testovania. Nevytvorí však dvanásť,  ale iba jedno odberné miesto. Chce tak pomôcť obyvateľom.

Informáciu zverejnil v utorok poobede primátor Peter Antal:  "Nakoľko v našom meste býva veľké množstvo ľudí, ktorí pracujú vo Zvolene alebo v Banskej Bystrici, požiadal som dnes cestou Okresného úradu Ozbrojené sily SR o umožnenie zriadenia jedného odberového miesta v našom meste (bývalá Radničná reštaurácia) pre 2. kolo testovania. Na tomto mieste sa budú môcť otestovať obyvatelia nášho mesta a okolitých obcí, ktorí sa chcú dobrovoľne testovať alebo ktorí sa musia "dobrovoľne" testovať z dôvodu napr. dochádzania do zamestnania v okresoch, kde je povinné 2.kolo testovania. Verím, že týmto uľahčíme život viacerým obyvateľom nášho mesta, ktorí tak nebudú musieť absolvovať testovanie mimo svojho bydliska."

Odberné miesto – Radničná reštaurácia v Bielom dome bude otvorené v SOBOTU od 8.00 ráno do 20.00 večer. Informáciu o prestávke doplníme. Vstup od námestia.

Mobilná odberová jednotka bude približne od 11.00 na Námestí Matice slovenskej.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.