Žiarčania U14 Majstrami Slovenska!

Dátum: 08.07.2020
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 685

Od pondelka 6.7. bojovali žiarski basketbalisti U14 o titul Majstra Slovenska v Košiciach

Začali v pondelok zápasom proti BBK Bánovce nad Bebravou. Napokon zvíťazili 110:24.

V utorok sa už bojovalo o postup do finále. Žiarčania narazili na celok RIM Basket Košice. Zvíťazili však 67:44 a postúpili do stredajšieho finále, kde na nich čakal tradičný súper Inter Bratislava.

Prvú štvrtinu finálového zápasu vyhral Inter 13:9. Aj počas druhej časti viedol Inter, ale za stavu 16:16 bolo vyrovnané. Potom opäť viedol Inter, ale za stavu 21:21 bolo už opäť vyrovnané. Záver štvrtiny zvládli lepšie Žiarčania a pred polčasom už viedli 26:21.

Kým v druhej štvrtine bol dramatický záver, tretia štvrtina bola dramatická celá. Družstvá sa striedali vo vedení, napokon však na konci tejto časti hry viedol Žiar 41:37.

Aj posledná časť bola vyrovnaná a nakoniec sa zápas skončil nerozhodne 55:55. V dramatickom predlžení napokon uspeli naši chlapci a vyhrali zápas 59:57.

Toto žiarske družstvo teda získalo už štvrtý titul Majstrov Slovenska.