Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Od stredy sú v nemocniciach povolené návštevy

Dátum: 04.06.2020
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 669
Od stredy sú v nemocniciach povolené návštevy

Treba však dodržiavať niektoré opatrenia

Na všetkých lôžkových oddeleniach v zariadeniach ústavnej zdravotnej starostlivosti a pobytových zariadeniach sociálnych sližieb sú od stredy 3.júna od 12.00 hodiny povolené návštevy, ale musíte dodržať niektoré opatrenia. Rozhodol o tom Úrad verejného zdravotníctva SR a ministerstvo zdtavotníctva.

Pri návštevách je potrebné riadiť sa konkrétnymi pokynmi jednotlivých zariadení, či už zdravotníckych alebo sociálnych služieb a dodržiavať všetky stanovené pravidlá," uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas

Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú ústavnú zdravotnú starostlivosť a verejní a neverejní poskytovatelia sociálnych služieb, sú povinní zabezpečiť nasledovné základné zásady pre umožnenie návštev:

1.V rovnakom čase je možné pripustiť návštevu maximálne dvoch osôb pacienta/klienta. Výnimky je možné pripustiť z dôvodov hodných zreteľa, napr. v prípade, ak navštevujúci potrebuje podporu a sprievod alebo pri paliatívnom sprevádzaní v terminálnom štádiu ochorenia.

2.Povinnosť informovať návštevníkov, aby v prípade príznakov akútneho respiračného ochorenia, teploty nevstúpili do zariadenia, poskytnúť primerané prostriedky na vykonávanie hygieny rúk, zabezpečiť evidenciu osôb navštevujúcich pacienta/klienta (pre prípad následného epidemiologického vyšetrovania).

3.Prednostne podľa miestnych podmienok realizovať návštevy vo vonkajších priestoroch zariadenia (záhrada, spoločná terasa a pod.), pri realizácii návštev vo vnútornom prostredí ich upraviť podľa miestnych podmienok. Pri návšteve vo vnútornom prostredí si návšteva chráni dýchacie cesty rúškom. Po každej návšteve je vykonaná dezinfekcia dotykových plôch, t. j. plôch, ktorých sa dotýkajú ruky (vrátane kľučiek dverí), a to prostriedkom s virucídnym účinkom.

4.Návšteva sa nepovoľuje osobám chorým alebo podozrivým z ochorenia COVID-19 a osobám podliehajúcim karanténnym opatreniam v súvislosti s ochorením COVID-19, iba pri paliatívnom sprevádzaní v terminálnom štádiu ochorenia.

5.Konkrétne podmienky budú poskytovateľom dočasne upravené vo vnútornom predpise, v závislosti od charakteru prevádzky, priestorových, materiálno-technických a personálnych možností konkrétneho poskytovateľa (čas, dĺžka trvania, miesto a pod. ).

6.Osoby, ktoré navštevujú pacientov alebo klientov zariadenia sú povinné dodržiavať vyššie uvedené opatrenia.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.