Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Žiarska nemocnica vyhradila priestor pre ľudí s COVID 19

Dátum: 23.03.2020
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 365
Žiarska nemocnica vyhradila priestor pre ľudí s COVID 19

Pozrite, kde ho nájdete...

Pre pacientov s podozrením na koronavírus Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom zriadila samostatný vyhradený priestor. Ten sa nachádza na prízemí nemocnice v bloku C, v priestoroch doterajšej hematologickej ambulancie. Pracovisko je vizuálne označené. Pre bezpečnosť darcov aj personálu sú odberové priestory transfúziologického pracoviska, samozrejme, oddelené a majú samostatný vchod.

Verejnosť môže do budovy žiarskej nemocnice vstupovať len s rúškom, či inou ochranou časti tváre, napríklad šatkou, ktorá zakrýva ústa a nos. Pri vstupe do nemocnice sú pacienti upozornení na potrebu dezinfekcie rúk. Zároveň pri vstupe zdravotnícki personál verejnosti bezkontaktne meria telesnú teplotu a vyhodnocuje ďalšie príznaky (napríklad kašeľ, cestovateľskú anamnézu, kontakt s infikovanou osobou), na základe čoho pacientom povolia alebo nepovolia vstup do nemocnice.

Naďalej platí, že nemocnica poskytuje momentálne len neodkladnú zdravotnú starostlivosť, a teda vyšetruje len akútnych pacientov. Všetky plánované vyšetrenia a zákroky boli zrušené. Taktiež, kontrolné vyšetrenia v jednotlivých ambulanciách sú momentálne pozastavené.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.