Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Žiar chce zabezpečiť rúška pre seniorov nad 70 rokov a pomáhať s nákupmi

Dátum: 16.03.2020
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 419
Žiar chce zabezpečiť rúška pre seniorov nad 70 rokov a pomáhať s nákupmi

S nedostatkom adekvátnej ochrany tváre chce pomôcť aj mesto Žiar nad Hronom.

V pondelok 16.marca  krízový štáb mesta rozhodol, že sa v priebehu týždňa mesto zaobstará a bude distribuovať ochranné rúška (nie jednorazové) pre obyvateľov nad 70 rokov. Ide o najrizikovejšiu skupinu obyvateľov pri nákaze koronavírusom, preto ju mesto chce chrániť prioritne.

Oslovili sme viacerých výrobcov, malých aj väčšie firmy, verím, že v priebehu týždňa to dáme dohromady a roznesieme,“ informuje primátor mesta Peter Antal. „Najlepšia prevencia pre seniorov vôbec je ostať doma izolovaní. Avšak ak potrebujú ísť do obchodu či do lekárne, je potrebné, aby zmiernili riziko nakazenia sa a my im v tom chceme pomôcť.

O tom, či sa nám podarí rúška zaobstarať a ako ich budeme distribuovať, vás budeme informovať.

Mesto Žiar nad Hronom chce pomáhať pri zásobovaní seniorov potravinami a inými potrebami. Nákupy chce realizovať v spolupráci s dobrovoľníkmi, ktorí už túto iniciatívu rozbehli.

Zachytili sme iniciatívu dobrovoľníkov pomáhať s nákupmi dôchodcom v našom meste. Chceme sa pripojiť a ponúknuť kapacity mestského úradu, vozidlo a koordinovať logistiku. Aj takýmto spôsobom chceme znížiť riziko nakazenia sa vírusom pre najzraniteľnejšie časti obyvateľov,“ informuje ďalej primátor.

Pomoc s nákupmi bude výlučne určená seniorom a ťažko zdravotne postihnutým a už čoskoro poskytneme bližšie informácie.

Mesto ZH

Foto: www.homecare-aid.com

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.