Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Žiar prijal v súvislosti s koronavírusom opatrenia, informoval o nich primátor

VIDEO
Dátum: 10.03.2020
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 931
Žiar prijal v súvislosti s koronavírusom opatrenia, informoval o nich primátor

Na čom sa dohodli informoval primátor na brífingu

V súvislosti so šíriacim sa koronavírusom zasadal dnes krízový štáb mesta Žiar nad Hronom a prijal niekoľko opatrení.

Organizovanie všetkých športových i kultúrnych podujatí na území mesta sa ruší, a to od dnes, a teda od 10. marca do 23. marca. Toto sa vzťahuje na divadelné podujatia, premietanie v Kine Hron či napríklad na podujatie Dni primára Straku, ktoré sa malo konať v týchto dňoch. „Budú usmernení aj učitelia v našich materských a základných školách, najmä čo sa týka zvýšenia hygieny. Školám zabezpečíme aj hygienické pomôcky,“ uviedol primátor Peter Antal na tlačovej besede, kde novinárov informoval aj o tom, že požiadal dekana, aby boli zrušené bohoslužby.

„Tieto opatrenia platia na nastávajúcich 14 dní, respektíve pokiaľ nebudú vydané nové opatrenia, ktoré závisia od vývoja situácie. Vopred informujem, že ak by sa potvrdil nejaký prípad, ktorý by sa týkal nášho mesta, pristúpili by sme k razantným opatreniam, ako je uzatvorenie škôlok a základným škôl. Rovnakým spôsobom by pravdepodobne pristúpila aj VÚC, čo sa týka uzatvorenia stredných škôl,“ dodal primátor mesta s tým, že budú monitorovať aj situáciu, čo sa týka Žiarčanov, ktorí sa vrátili z rizikových oblastí a ostávajú v domácej karanténe.

Okrem zákazu organizovania všetkých kultúrnych či športových podujatí, mesto zatvorilo aj Klub dôchodcov či zimný štadión, kde je zrušené verejné korčuľovanie. „V činnosti zatiaľ nechávame knižnicu, kde nie je veľká koncentrácia ľudí,“ dodal primátor Antal s tým, že pokiaľ nie je uzatvorená základná škola, nie je dôvod rušiť tréningy či krúžkovú činnosť.

„Chcem veriť, že sa tieto opatrenia nebudú sprísňovať,“ uzavrel primátor Antalna utorkovej tlačovej besede, ktorá sa konala po zasadnutí krízového štábu mesta.

Mesto ZH

Foto:mesto Žiar n/Hr.

Pripravujeme aj celý záznam brífingu.

Video

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.