Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Potrebujete na pohovore zaujať a získať vysnívanú prácu?

Dátum: 25.02.2020
Autor: Info Žiar nad Hronom
Počet videní: 672
Potrebujete na pohovore zaujať a získať vysnívanú prácu?

Ukončili ste školu a potrebujete sa postaviť na vlastné nohy? Alebo ste sa rozhodli pre zmenu zamestnania, lebo vám šéf už „lezie na nervy“?

Možností, ako tento problém vyriešiť je niekoľko a my vám ponúkame zoznam tých najlepších.

Stačí sa na všetko vopred dobre pripraviť a nespoliehať sa iba na to, že sa na vás „usmeje šťastie“. O úspech sa musíte pričiniť aj sami. A netreba sa pritom báť prvých zlyhaní a omylov.

„Lepšie je zažať sviecu ako preklínať tmu.“

(Eleanor Roosevelt)

Objednajte si jazykový pobyt v zahraničí

Úspech vašej osoby závisí od toho, ako sa dokážete medzi obrovskou konkurenciou presadiť. Znamená to vynikať schopnosťami, ktoré druhým chýbajú. Jednou z nich je dnes ovládanie cudzích jazykov.

Sloboda podnikania predsa záleží na otvorených hraniciach, preto touto schopnosťou určite zaujmete. Ak ste ale schopnosť osvojiť si cudzí jazyk na škole podcenili, môžete si vybrať z ponuky  dobrých jazykových pobytov v zahraničí.

Nezabudnite na autoškolu

Mnohí sa jej boja a majú  z ovládania automobilu strach a rešpekt. Ak sa ale pokúsite svoje obavy potlačiť a rozhodnete sa pre úspech urobiť všetko, mali by ste zabudnúť na obavy aj v tomto smere.

Dobrá autoškola vám za výhodnú cenu poskytne kompletné služby a potrebné znalosti pre ovládanie motorového vozidla a pomôže vodičské oprávnenie získať. Aj vďaka nemu môžete byť potom k svojmu snu o krôčik bližšie.

Nemal by vám chýbať ani zmysel pre zodpovednosť

Myslieť si, že po skončení vysokoškolského štúdia sa vám budú všetci „klaňať“ a spĺňať každé požiadavky, môžete prísť o svoje šance. Premyslite si preto, čím na pohovore zaujmete. Veľmi veľké sebavedomie vám môže uškodiť. Naopak, správna miera zodpovednosti za svoje činy vás môže dostať na výslnie rýchlejšie.

Zaujímavý jazykový pobyt na Malte, vyššie vzdelanie alebo prax? Nech už sa rozhodnete zvýšiť svoj ľudský kapitál akokoľvek, nezabúdajte mať v sebe určitú pokoru a zmysel pre zodpovednosť, ktoré sa cenia všade.

Zdroj obrázka- SFIO CRACHO/shutterstock.com

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.