V týchto dňoch sa na prepojovacej ceste za Domom kultúry na Námestí matice slovenskej začalo s výstavbou novej tržnice. Stavia ju firma z Komárna.Mesto Žiar nad Hronom si na dodávateľa stavby tržnice robila prieskum trhu a najlepšie vyšla firma Latti - Extra z Komárna.

Predajné stánky  majú byť z dreva  prikryté vlnitým plechom, súčasťou stánkov  budú aj stoly pre predávajúcich.

Na rokovaní  poslanci 22.mája rozhodli vyčleniť z rozpočtu 5000 eur na mobiliár novej tržnice a na dlažbu pod tržnicu odsúhlasili 18 200 eur. Tržnica má však podľa zverejnenej informácie stáť 36 tisíc eur.

Nová tržnica má byť dokončená októbri 2017. Bude vybudovaných 16 nových parkovacích miest a využívať sa bude môcť aj na parkovisko pred Dvojkou.

Celkovo sa plánuje postaviť 10 predajných stánkov, tržnica má fungovať v takom režime, ako funguje súčasná.

Podľa pôvodného návrhu mesta  stáť priamo na námestí Matice slovenskej. Vedenie mesta však nakoniec dalo prednosť priestoru za Domom kultúry na Námestí matice slovenskej. "Mestská tržnica bude umiestnená v časti za Domom kultúry, kde je prepojovacia cesta medzi dvomi ulicami, vlastne medzi Domom kultúry a nefunkčnými verejnými WC. Nebude to zasahovať do tej zelenej plochy, pretože tá nie je vo vlastníctve mesta, nám postačí priestor tesne za Domom kultúry," informoval primátor.

Pozemok na ulici A.Dubčeka na ktorom roky fungovala mestská tržnica patrí spoločnosti COOP  Jednota. Tá vypovedala mestu zmluvu na prenájom pozemku k 31.12.2017. Coop Jednota neskôr toto rozhodnutie stiahla a vyzvala mesto na rokovanie o iných podmienkach prenájmu mestskej tržnice. Aj napriek tomu sa vedenie mesta rozhodlo mať novú tržnicu na vlastnom pozemku.

 


Pridal: Nataška Kategória: Spravodajstvo, Streda 06 september 2017 - 21:17:35, Prečítané: 148x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Mestský cintorín monitorujú kamery

Na mestskom cintoríne boli v týchto dňoch osadené dve bezpečnostné kamery. Mesto chce týmto krokom predísť drobným krádežiam, na ktoré sa v minulosti sťažovali obyvatelia mesta.

Tiesňové hlásky vytvoria v Žiari bezpečné zóny

Žiarska samospráva v týchto dňoch spúšťa do prevádzky systém tiesňových hlások, ktorý bude prepojený so súčasným kamerovým systémom a teda s mestkou políciou. Na Slovensku ide pritom o prvý takýto projekt.

V Žiari budeme separovať kuchynský odpad

Žiar nad Hronom má ako jedno z mála slovenských miest prepracované separovanie komunálneho odpadu. napriek tomu sa ho nevytriedi a nezhodnotí toľko, koľko samospráva očakávala. Preto od septembra pripravila samospráva novinku.

Žiarske kostoly oslávili svoje posvätenie

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie, ktorú pápež Pavol VI. vyhlásil v roku 1966 za hlavnú Patrónku Slovenska, si Slovensko a Katolícka cirkev pripomínajú 15. septembra. Jej národnou svätyňou sa stal šaštínsky chrám, Veriaci v Žiari si okrem toho pripomínajú 22.septembra 16.výročie výročie posvätenia Kostola Sedembolestnej Panny Márie a 17.septembra si veriaci pripomenuli aj 205.výročie posvätenia pôvodného svätokrížskeho Kostola Povýšenia svätého kríža.

Dni jesennej čistoty 2017

Mesto Žiar nad Hronom v spolupráci s Technickými službami – Žiar nad Hronom, a.s. organizuje od pondelka 25. 9. do piatka 29. 9. „Dni jesennej čistoty 2017“, v rámci ktorých majú obyvatelia mesta možnosť zbaviť sa objemného odpadu.

Žiar začína so zberom kuchynského odpadu

Mesto Žiar nad Hronom zavádza od septembra zber biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov – kuchynský odpad z domácností (ďalej len BRKO) pre bytovú zástavbu v KBV. Zavedenie zberu BRKO sa týka jednotlivých bytových jednotiek, a preto je dôležitá spolupráca s predsedami bytových spoločenstiev (zástupcami vlastníkov bytov).

Ďalšie prvenstvo pre Žiar. Už onedlho sa spustí systém tiesňových hlások

Onedlho sa v uliciach mesta spustí systém tiesňových hlások. Ich prepojením s už existujúcim monitorovacím kamerovým systémom sa vytvoria tzv. bezpečné zóny s priamym spojením na bezpečnostné zložky. Ide pritom o novinku, ktorá bude na Slovensku jedinečná.

Žiarsku nemocnicu si pozrel primátor Peter Antal

Riaditeľ žiarskej nemocnice Branislav Jaďuď pozval primátora Petra Antala na návštevu, aby mu ukázal priestory, nové prístroje a aby hovorili o aktuálnych zmenách v nemocnici.

Rýchle správy 35/2017

V nasledujúcich minútach vám prostredníctvom Rýchlych správ prinášame stručné informácie o dianí v meste

Žiar dostal ocenenie z ministerstva

Na Beerfest prišli tento rok aj pracovníci Implementačnej agentúry Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR nie preto, aby varili guláš, ale aby ocenili prácu našich terénnych sociálnych pracovníčok a porozprávali sa aj s primátorom mesta Petrom Antalom a vedúcou starostlivosti o obyvateľa Monikou Minárovou.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.rmr-stav.sk/
Žiar nad Hronom aktuálne
Dnes je 17°C a 0
Zajtra bude 14°C až 25°C a Búrky
Pozajtra bude 15°C až 28°C a Lokálne búrky
Predpoveď počasia na ďalšie dni
Pohotovosť má lekáreň: Dr. Max Tesco, od 20,00 do 21,00 hod.
Adresa: SNP 100 (HM Tesco)
Telefón: 045 / 321 44 01
Pohotovosti lekární na ďalšie dni
Žiadne nastávajúce udalostiKompletný kalendár akcií
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame: Prajeme Vám dobrú chuť!
http://www.milujsvojevlasy.sk/
TOP 10
http://www.priamademokracia-pd.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Pracuje niekto z vašej rodiny v zahraničí?

1.ÁNO teraz pracuje

2.NIKDY nepracoval

3.Kedysi pracoval, už nepracujePoslané Nataška
Celkom hlasov: 75
Predošlé ankety