Takto vyzerala sobota na žiarskych cestách počas Majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike. Pár informácií aj z tlačovky Petra Sagana.Špurt o víťazstvo v ženských pretekoch bol veľmi tesný


V sobotu 24. júna boli ako prvé na programe cestné preteky kategórie Ženy a Juniorky.  Zdolať museli tri okruhy v dĺžke 27,5 kilometra, spolu teda 82,5 kilometra.


Štartovali v Žiari nad Hronom, za motorestom Dubník odbočili na Janovu Lehotu, pokračovali do Kosorína, Slaskej, Lutily. Na Lutilskom kopci naspäť do Žiaru nad Hronom, po Ulici SNP v protismere, na obrátku s Ulicou A. Dubčeka po Ulici SNP v protismere do priestoru Štart – Cieľ.


Ženy CZ

miesto - Nikola Nosková
miesto - Lucie Hochmann
miesto - Jarmila Machačová


Lucie Hochmann: „Neuvažovala som, že pôjdem do úniku, pretože po tom kopci, po vrchu išla jedna dievčina, tak som išla s ňou a potom pri jedných pretekoch som zostala sama, tak už som išla, skúsila som to, jedno kolo som vydržala. Síce rovinka bolo trápenie, ale som rada, že som to skúsila a nevzdala to. Bol to boj, ale som rada, že som dostihla úniky a som spokojná. Určite sme do Dukly chceli titul, ale vyšlo iba druhé miesto.“


Nikola Nosková: „Bolo veľmi náročné obhájiť zlato (časovka Ženy, pozn.). V prvom kole odišla Lucka Hochmann a ja som si to nejako nevšimla, že ušla. Potom som sa pozrela na motorku, kde bola časomiera, bol tam čas minúta päť, čo ma veľmi zaskočilo, tak som potrebovala ísť dopredu. Veľmi ma mrzí, že mi skoro nikto nechcel pomôcť. Nechali to celé na mňa, aby som to odtiahla. Našťastie, preteky boli tak krátke, že som nebola vôbec unavená a potrebovala by som ešte kolo navyše, aby ma niekto „odpáral“. Rozhodlo sa v závere, kde sa prejavila moja špurtérska schopnosť, čo však bola, myslím, náhoda. Hovorila som si, že nemá cenu útočiť v poslednom kopci, do cieľa sú to ešte tak tri kilometre, čo je hrozne ďaleko a navyše po rovine. Z Dukly Praha boli dve dievčatá, ktoré by sa prestriedali a hneď by ma „zjeli“. Hovorila som si preto, že si ešte pošetrím sily a uvidím, ako to dopadne v špurte. Buď to vyjde, alebo nie. Boli sme tam tri z Českej republiky, tak som veľmi spokojná a prekvapená, pretože to bolo o kúsok. Ja s mojou postavou proti dievčatám z Dukly, ktoré sú vyslovene „cestárky“, majú určite väčšie špurtérske schopnosti ako ja, takže som veľmi prekvapená, že som to dala. Síce je to o kúsoček, ale mám titul a na to sa nikto nepýta.“


Ženy SK

miesto - Alžbeta Pavlendová
miesto - Janka Keseg Števková
miesto - Tereza Medveďová


Titul obhajovala aj Janka Keseg Števková: „Mne sa išlo veľmi dobre od začiatku. Škoda, že to boli spoločné majstrovstvá českej a slovenskej republiky, pretože vtedy je taktika úplne iná. Dokonca k nám pridružili aj juniorky a dali nám juniorskú kilometráž, čo v podstate nebolo regulérne. Ženy jazdia minimálne o hodinu až hodinu a pol dlhšie preteky. Ale všetky sme mali rovnaké podmienky. Snažila som sa tvoriť hru v treťom okruhu, ako sme prešli občerstvovaciu zónu, som pelotón roztrhala a potiahla som až po posledný stupák do cieľa. Všetko sa to roztrhalo. Bohužiaľ, ja nie som špurtér, takže som do špurtu nešla, čo ma možno mrzí, ale viem, že na tieto súperky nemám. Možno keby to boli iba slovenské preteky, tak mala som nejaký ten náskok. Myslím si, že ja mám veľmi dobrú kondičku, najmä v kopcoch. Časovka boli preteky pravdy. Mám jednu zlatú medailu, jednu striebornú, mám svoj vek 41 rokov, takže som veľmi spokojná.“


Tereza Medveďová: „Zo začiatku som sa dosť trápila, čiže to bolo pre mňa také že uvidím. Rozhodlo sa v poslednom kole, vytvoril sa únik, bolo nás tam asi desať a ťahali sme. Potom som mala trochu krízu, kde som odletela, dorazila som si a prišla som s asi dvadsaťsekundovou stratou za prvou pretekárkou. Takže som spokojná i nespokojná.“Juniorky CZ

miesto - Kamila Janů
miesto - Tereza Švihálková
miesto - Markéta Hájková


Kamila Janů: „Som veľmi šťastná, pretože je to môj prvý titul, zatiaľ žiadny nemám. Podarilo sa mi to v kategórii Junioriek, čo je už elitná kategória. Bolo tu veľmi veľa konkurentiek, verila som v nejakú medailu, ale v titul nie. S výsledným časom som veľmi spokojná, keďže do cieľa som prišla celkovo ako piata.“


Juniorky SK

miesto - Petra Machálková
miesto - Lucia Michalíčková
miesto - Júlia Hrtánová


16-ročná Petra Machálková preteká v juniorskej kategórii prvý rok a už sa jej podarilo získať dva tituly – v časovke aj v cestných pretekoch.

Petra Machálková: „Na začiatku prvého kola sa spravil únik, snažila som sa tam dostať, ale nedokázala som sa udržať, tak som sa vrátila  naspäť do balíka, kde som sa už zdržiavala. So svojím výkonom som spokojná. Posledné kolo už bolo ťažké na psychiku aj na nohy. S dvomi titulmi za dva dni som nepočítala, lebo som mala veľkú konkurenciu. Obávala som sa Lucii (Michalíčkovej) a nečakala som, že by som mohla vyhrať.“

 

Cestné preteky juniorov ovládli Matúš Štoček a Hynek Palička


O 16.00 hodine odštartovali cestné preteky na 110 kilometrov českí a slovenskí juniori. Absolvovali štyri okruhy po 27,5 kilometra.


Do cestných pretekov sa prihlásilo celkovo 101 cyklistov z Čiech a Slovenska. Medzi najväčších favoritov patrili za slovenskú stranu Matúš Štoček z CyS Akadémia Petra Sagana a za českú stranu pretekári Hynek Palička či Karel Tyrpekl.


Ku koncu pretekov sa v kopcoch posledného okruhu veľmi útočilo, predovšetkým bol aktívny Matúš Štoček. V čele zostalo osem cyklistov.


Päť kilometrov pred cieľom už bola v čele trojica cyklistov Matúš Štoček, Hynek Palička a Karel Tyrpekl. V poslednom kopci od nich odpadol Tyrpekl a v čele tak zostali iba Štoček a Palička, ktorí si išli pre titul. Matúš Štoček zvíťazil pred Hynkom Paličkom, ale obaja získali svoje domáce tituly. Pre víťazstvo v pretekoch už ani nešpurtovali. 12 sekúnd za nimi došiel Karel Tyrpekl, Pavol Januš prišiel štvrtý a získal striebornú slovenskú medailu. Bronz zobral Matúš Meliš, český bronz patrí Danielovi Rybínovi.
Na štart sa postavil aj žiarsky pretekár Adam Foltán. Zverenec trénera Františka Sitoru v tejto kategórii na majstrovstvách súťažil po prvýkrát. Do cieľa prišiel na 49. mieste s časom 2:46:03.Juniori CZ

miesto - Hynek Palička - ACK Stará Ves nad Ondřejnicí - 2:41:50
miesto - Karel Tyrpekl - PROFI SPORT Cheb - 2:42:02
miesto - Daniel Rybín - Mapei Merida Kaňkovský - 2:42:37


Juniori SK

miesto - Matúš Štoček - CyS Akadémia Petra Sagana - 2:41:50
miesto - Pavol Januš - CyS Akadémia Petra Sagana - 2:42:29
miesto - Matúš Melis - Finančné centrum Team - 2:42:35

 

Večer po 18 tej hodine prišiel medzi novinárov aj Peter Sagan, aby odpovedal na ich otázky. A tak sme sa dozvedeli, že trasu nepozná a teda zajtra pôjde "naostro". Kondične sa cíti výborne. Novinárov zaujímalo najmä nedávno zverejnená informácia, že jeho manželka je tehotná. V tom kolotoči, v ktorom žijem, ešte ani nie. Je to čerstvé, ten člen rodiny tu ešte stále nie je. Uvidíme potom, čo sa zmení. Zatiaľ s tým má len Katka starosti, to nosiť. Nechceme vedieť, čo to bude, či chlapec alebo dievča, možno obojživelník" povedal so smiechom Peter Sagan. Ten nastupuje na trať v nedeľu 25.júna.

Viac sa dozviete v reportáži ATV v utorok 27,júna.

Foto: Miro Majer
 

Cyklistika2017


Pridal: Nataška Kategória: Cyklistika, Sobota 24 jún 2017 - 21:03:28, Prečítané: 3274x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Adam Foltán Majstrom Slovenska

Na spoločných MSR a MČR, ktoré sa v týchto dňoch konajú v Krlových Varoch a v Plzni uspel aj reprezentant zo Žiaru nad Hronom Adam Foltán.

Akú sezónu majú žiarski cyklisti?

V nasledujúcom príspevku zhodnotímme prvú časť cyklistickej sezóny s Michalom Procnerom a Adamom Foltánom.

Žiarski cyklisti hodnotili sezónu

Piatok 22. decembra sa ešte pri vianočnej kapustnici zišli žiarski cyklisti.

Žiarski organizátori majstrovstiev dostanú ocenenie

Najväčším športovým podujatím uplynulého roka v našom meste boli Spoločné majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike. Ich organizátori si majú počas sviatkov prevziať ocenenie za dokonale zvládnutú prácu.

Žiarski cyklisti uzavreli cestnú časť sezóny II.časť

Minulý týždeň sme spolu s členmi cyklistického klubu Žiar nad Hronom hodnotili cestnú časť sezóny. Dnes sa ešte k tejto téme vraciame.

Žiarski cyklisti uzavreli cestnú časť sezóny I.časť

Cyklistiky zhodnotili sezónu, pozrite ako sa im darilo

Žiarska cyklistika 2017

Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom prešiel nedávno výrazným omladením a tak jediným zástupcom žiarského cyklistického klubu na spoločných Majstrovstvách Slovenskej a Českej republiky bol Adam Foltán.

Žiarčania na Olympijskom festivale v Maďarsku

V dňoch 22.7.2017 - 29.7.2017 sa v maďarskom meste Gyor koná Európsky Olympijský festival mládeže. Nebudú chýbať ani naši z Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom.

Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike 2017

Od štvrtka 22. júna do nedele 25. júna sa Žiar nad Hronom stal centrom Českej a Slovenskej cyklistiky. Pretože to bola pre mesto významná udalosť a Žiar sa jej organizáciou zapísal mimoriadne pozitívne do histórie cyklistiky venovali sme sa jej v rozsiahlejšej reportáži.

Posledné fotky z cyklistiky

Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike máme úspešne za sebou. Pozrite si posledné fotky z posledného oceňovania mužov ELITE.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.rmr-stav.sk/
Žiar nad Hronom aktuálne
Dnes je 17°C a 0
Zajtra bude 14°C až 25°C a Búrky
Pozajtra bude 15°C až 28°C a Lokálne búrky
Predpoveď počasia na ďalšie dni
Žiadne informácie
Žiadne nastávajúce udalostiKompletný kalendár akcií
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame: Prajeme Vám dobrú chuť!
http://skin-visage.sk/
TOP 10
http://www.priamademokracia-pd.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Želáte si predčasné voľby do NRSR?

Áno

Nie

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 70 Komentáre: 0
Predošlé ankety