Zapojili sme sa do akcie, ktorou celý týždeň žili občania našej dediny: „Týždeň športu v Janovej Lehote.“ Každý deň sme sa venovali inému druhu športového vyžitia.Jeseň je obdobím kedy sa na nás valia vírusy, bacily, choroby. Najlepšou prevenciu je pohyb, čerstvý vzduch a pestrá strava. My sme sa proti týmto neduhom rozhodli bojovať na všetkých frontoch. Zapojili sme sa do akcie, ktorou celý týždeň žili občania našej dediny: „Týždeň športu v Janovej Lehote.“ Každý deň sme sa venovali inému druhu športového vyžitia. Pondelok sme začali dynamickým cvičením s cvičebným náradím, doprevádzaní rezkou hudbou. Utorok sa celý domov zmenil na športový areál, kde na každom kroku boli rozmiestnené rôzne stanovištia. Streda patrila profesionálnej cvičiteľke p. Gábrišovej, ktorej aj touto cestou ďakujeme, že prijala naše pozvanie a ukázala klientom inú „tvár“ pohybu - staroveké čínske umenie taichi, chikung i jogu. Štvrtok bol dňom medzigeneračnej športovej spolupráce. Deti z materskej školy výdatne pomáhali seniorom v plnení všetkých disciplín. Hokej, hod do deravej plachty, kolky či trafiť loptičku do terča zvládli všetci na jednotku. Po celom domove sa ozýval detský smiech a výkriky radosti z vydarených výkonov. Piatok sme zavŕšili akčný týždeň relaxačným cvičením, meditáciou a masážami. Každý klient bol odmenený príjemnou masážou, znela upokojujúca hudba, voňal vonný olej a šikovné ruky našich masérok – terapeutiek - skrátka atmosféra ako v pravom masážnom salóne. Hoci naše výkony nie sú heroické a nelámeme rekordy, predsa len môžeme byť na seba pyšní. Účasť na všetkých druhoch pohybových aktivít bola nadpriemerná. Každý, komu to zdravotný stav aspoň trošku umožnil sa zapojil a cvičil s chuťou a správnym športovým zápalom.


Pridal: DSSnádej Kategória: DSS a DD Nádej, Piatok 25 september 2015 - 13:28:22, Prečítané: 4055x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Oskar bez bariér pre Janovu Lehotu

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) každoročne organizuje prestížne podujatie Oskar bez bariér. Nominovaná bola aj neďaleká obec. Včera sa rozhodlo.

Netradičná kapustnica v domove

Varenie vianočnej kapustnice pre svojich seniorov pripravili aj v Domove sociálnej starostlivosti Nádej v Janovej Lehote. Recept doniesla starostka.

Športový deň seniorov

Prázdniny sú tu a my sme sa rozhodli začať ich aktívne, s plným športovým nasadením.

Posedenie pri čaji s ruskou speváckou divou Ninou Dilon

V utorok 17. marca 2015 sme sa stretli vo vyzdobenej sále obecného úradu. Všetci sme netrpezlivo čakali na hlavného hosťa večera, ktorým bola ruská spevácka diva Nina Dilon.

Janova Lehota má novú Nádej - pozrite VIDEO

Dňa 10.11.2014 slávnostne otvorili nové Špecializované zariadenie "Nádej" pre ľudí s Alzheimerovou chorobou a rôznych druhov demencií. Pozrite, ako to v zariadení vyzerá, ako bude o nich postarané  a koľko zaplatí rodina za mesiac.

49 %

Aktívne starnutie

Jeseň života sa dá prežiť aktívne, plnohodnotne, bez nudy a pocitu zbytočnosti. Takto žijú aj naši klienti.

Tešíme sa z nového auta

Klienti DSS a DD Nádej sa tešia z nového autíčka. Na výlety či vyšetrenia budú cestovať pohodlnejšie v aute prispôsobenom ich potrebám.

Slivkový deň - pridané VIDEO

V stredu 20. augusta bol v domove dôchodcov a sociálnych služieb Nádej v Janovej Lehote modrý, slivkový deň.

52 %

Rádio "Nádej"

Klienti DSS a DD Nádej v Janovej Lehote sú mimoriadne kreatívni, čo potvrdzuje ďalšia aktivita, ktorú v zariadení uviedli do praxe začiatkom mesiaca.

Oslava rodiny - pridané VIDEO

"Rodina je miestom lásky a života. Miestom, kde láska rodí život." Ján Pavol II.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://skin-visage.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety