"Rodina je miestom lásky a života. Miestom, kde láska rodí život." Ján Pavol II.V Domove sociálnych služieb a domove dôchodcov Nádej v Janovej Lehote sa opäť konala obľúbená letná akcia "Deň rodiny". Jej súčasťou bola oslava tentokrát už 11. výročia založenia tohto zariadenia. Jeho zamestnanci pripravili príjemné popoludnie, počas ktorého sa klienti, ale aj hostia, mohli zúčastniť svätej omše a pobaviť sa kultúrnym programom. Medzi hosťami nechýbali viaceré osobnosti regiónu, ako aj klienti domovov v Žiari nad Hronom a Ladomerskej Vieske.

Celý program sa konal v záhrade domova. Jeho súčasťou sa stali aj samotní klienti, ktorí si so svojimi terapeutickými pracovníčkami nacvičili krátku scénku a pár trefných piesní. Okrem nich sa predviedli žiarske Holúbky z Kríža a detský folklórny súbor Úsmev z Hodruše-Hámrov. Program vyvrcholil chytľavými tónmi rómskej skupiny RomaBoys.

K zaujímavostiam dňa určite patrili darčeky pre hostí, ktorí majú v domove ubytovaných svojich rodinných príslušníkov. Kedže hlavným motívom tohto ročníka osláv sa stala milujúca dlaň, s každým klientom zamestnanci pripravili pre rodinu pekne zarámovaný farebný odtlačok ruky.

Nechýbal chutný guľáš, pagáče, koláče a samozrejme krásna torta. Vydarenú akciu dofarbovali už iba úsmevy šťastných deduškov a babičiek, slnečné počasie a klepot bocianej rodinky ubytovanej na komíne domova. Text a foto: Tatiana Gemzová

Reportáž o tejto skvelej akcii si môžete pozrieť tu:


 

 


Pridal: Tatiana Gemzova Kategória: DSS a DD Nádej, Streda 16 júl 2014 - 08:27:38, Prečítané: 4721x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Oskar bez bariér pre Janovu Lehotu

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) každoročne organizuje prestížne podujatie Oskar bez bariér. Nominovaná bola aj neďaleká obec. Včera sa rozhodlo.

Netradičná kapustnica v domove

Varenie vianočnej kapustnice pre svojich seniorov pripravili aj v Domove sociálnej starostlivosti Nádej v Janovej Lehote. Recept doniesla starostka.

Nádej v športovom duchu

Zapojili sme sa do akcie, ktorou celý týždeň žili občania našej dediny: „Týždeň športu v Janovej Lehote.“ Každý deň sme sa venovali inému druhu športového vyžitia.

Športový deň seniorov

Prázdniny sú tu a my sme sa rozhodli začať ich aktívne, s plným športovým nasadením.

Posedenie pri čaji s ruskou speváckou divou Ninou Dilon

V utorok 17. marca 2015 sme sa stretli vo vyzdobenej sále obecného úradu. Všetci sme netrpezlivo čakali na hlavného hosťa večera, ktorým bola ruská spevácka diva Nina Dilon.

Janova Lehota má novú Nádej - pozrite VIDEO

Dňa 10.11.2014 slávnostne otvorili nové Špecializované zariadenie "Nádej" pre ľudí s Alzheimerovou chorobou a rôznych druhov demencií. Pozrite, ako to v zariadení vyzerá, ako bude o nich postarané  a koľko zaplatí rodina za mesiac.

49 %

Aktívne starnutie

Jeseň života sa dá prežiť aktívne, plnohodnotne, bez nudy a pocitu zbytočnosti. Takto žijú aj naši klienti.

Tešíme sa z nového auta

Klienti DSS a DD Nádej sa tešia z nového autíčka. Na výlety či vyšetrenia budú cestovať pohodlnejšie v aute prispôsobenom ich potrebám.

Slivkový deň - pridané VIDEO

V stredu 20. augusta bol v domove dôchodcov a sociálnych služieb Nádej v Janovej Lehote modrý, slivkový deň.

52 %

Rádio "Nádej"

Klienti DSS a DD Nádej v Janovej Lehote sú mimoriadne kreatívni, čo potvrdzuje ďalšia aktivita, ktorú v zariadení uviedli do praxe začiatkom mesiaca.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.studiolafemme.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety