O vyjadrenie k výsledkom volieb sme požiadali aj poslancov zastupiteľstva BBSK, chceli sme vedieť, aká bude podľa nich spolupráca s novým županom.Ako prvý na naše otázky odpovedal poslanec Daniel Gelien:

Ako hodnotíte výsledky volieb?

Podľa ústrednej volebnej komisie a ministerstva vnútra SR boli voľby demokratické a teda aj ich výsledok je relevantný. Ľudia si demokraticky v tajných voľbách zvolili. A ja ich voľbu akceptujem. Tak ako sa slobodne rozhodli pre jednotlivých kandidátov na poslancov, tak sa slobodne rozhodli aj v otázke župana. Nešíril by som zbytočnú paniku. Máme tu platný zákon o VÚC a iné právne predpisy, ktoré vymedzujú právomoci župana a poslancov, takže v týchto medziach sa musí pohybovať župan, ale aj poslanci.

Viete si predstaviť spoluprácu s novým županom?

O županovi rozhodli občania kraja a bolo ich viac ako 71 000, takže títo občania vybrali poslancom, s kým budú 4 roky spolupracovať v rámci BBSK ako županom. Funkcia poslanca nie je o vrtochoch a ješitnosti, ale o zodpovednosti voči kraju. A tak budem aj postupovať. Na mojom prístupe k výkonu mandátu poslanca sa nič nezmení.

Čo hovoríte na prvé kroky nového župana?

Na prvé kroky župana si počkám, keď zloží sľub. Každý jeden jeho návrh si pozorne preštudujem a podľa toho sa pri hlasovaniach rozhodnem. Nebudem jeho vízie prezentované v médiách komentovať, počkám si na jeho reálne návrhy. Nie rečami, ale skutkami sú ľudia živí a ja si počkám na tie skutky.
 

Vyjadrenie poslanca Ladislava Kukolíka:

Zvolenie p.Kotlebu za župana BBSK je pre mňa obrovským prekvapením.V druhom kole p.Kotleba získal 71397 hlasov čo je približne o 47000 hlasov viac ako v prvom kole!!Podľa môjho názoru išlo o PROTESTNÚ voľbu občanov za dlhodobo neriešené vážné celospoločenské problémy/ korupcia, nízka životná úroveň väčšiny občanov,nezamestnanosť, nízka právna vymožiteľnosť atď , ako aj rómsky problem.

Tak isto si myslím, že občania vyjadrili aj svoju nespokojnosť s politickou mocou a správou veci verených našej krajiny od novembra 1989. Môžme byť nespokojní aj sklamaní s výsledkami volieb na župana v BBSK, ale sme povinní rešpektovať legitímne rozhodnutie občanov BBSK pri zvolení noveho župana v našom kraji.

Čas ukáže aké prvé rozhodnutia urobí nový predseda pri riadení župy Pokiaľ ale nebudeme v BBSK fungovať na partnerskom princípe, myslím predseda a zastupiteľstvo, čierny Peter ostane našim občanom a to ja určite nechcem! Zákon o VUC definuje kompetencie tak županovi ako štatutarovi kraja ako aj zastupiteľstvu.Župan nie je podriadený poslancom a poslanci nie su podriadení županovi! Spločným prienikom poslancov a noveho župana by mali byť rozhodnutia v prospech občanov BBSK, za ktoré vždy zdvihnem ruku.

 

Takto sa k výsledkom volieb vyjadrila poslankyňa Božena Kováčová:

Výsledky druhého kola volieb predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja sú pre mňa prekvapením.Touto voľbou bola vyjadrená vôľa obyvateľov samosprávneho kraja ako aj okresu Žiar nad Hronom a tak ju treba akceptovať. Do samosprávneho kraja som bola zvolená obyvateľmi okresu Žiar nad Hronom hlavne preto, aby som hájila ich záujmy a prispela svojou prácou k jeho rozvoju a podľa toho budem v nasledujúcom období pracovať aj v zastupiteľstve. Neprináleží mi hodnotiť prvé medializované kroky nového predsedu. Počkám si na jeho oficiálne vyhlásenie po zvolení sľubu na ustanovujúcom zasadnutí Zastupiteľstva banskobystrického samosprávneho kraja.

 

 

Poslankyňa Božena Kováčová prislúbila odpovede zajtra a poslanec Vladimír Flimer mal vypnutý mobil, takže sa nám nepodarilo s ním skontaktovať.


Pridal: Nataška Kategória: Zastupiteľstvo BBSK, Nedeľa 24 november 2013 - 19:04:16, Prečítané: 4708x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

List riaditeľke DSS

Žiadosť o odstúpenie z funkcie riaditeľky DSS Ladomerská Vieska

Zasadnutie BBSK nakoniec nebolo

Výjazdové rokovanie zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja v Žarnovici, ktoré malo byť v piatok 25.júla, sa nakoniec neuskutočnilo. Do priestorov Strednej odbornej školy neprišiel dostatočný počet poslancov a tak krajský parlament nebol uznášaniaschopný. Na zasadnutie prišlo iba 20 poslancov, 29 ich chýbalo a boli zo strany SMER-SD a KDH, väčšina sa ospravedlnila. Dvaja poslanci za SMER-SD však nakoniec prišli.

50 %

Prvé zasadnutie zastupiteľstva BBSK

V piatok 20. decembra sa uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja. Zhovárali sme sa s našimi poslancami.

51 %

Predstavenie staro-nových poslancov BBSK

V sobotu sa uskutočnili voľby do orgánov samosprávnych krajov. V Banskobystrickom kraji sme si zvolili 4 poslancov.

51 %

Z posledného zastupiteľstva odišli žiarski poslanci sklamaní

V piatok 18.októbra sa konalo pred voľbami posledné rokovanie poslancov samosprávneho kraja v Banskej Bystrici. Najviac čakali na výsledky ich zasadnutia obyvatelia Kremnice, Kremnických Baní a Lúčok. Verili, že prijatím uznesenia, ktoré predložili na rokovanie poslanci za žiarsky obvod, sa zabráni súkromnej firme spoločnosti Ortac, s.r.o. povrchovo ťažiť zlato v ich katastri a používať technológiu kyanidového lúhovania.

Čo na program hovorí krajský poslanec

V piatok 18. októbra 2013 ráno o 9:00 sa začína posledné zasadnutie súčasného krajského parlamentu v Banskej Bystrici. Opýtali sme sa poslanca VÚC Daniela Geliena, čo bude podľa neho najzaujímavejším bodom rokovania. Zároveň si prečítajte celý posledný program zasadnutia.

Náš poslanec sa postavil na stranu väčšiny rodičov a zamestnancov DSS Hrabiny

Vo štvrtok 21.februára sa v Banskej Bystrici stretli poslanci nášho samosprávneho kraja na pravidelnom zasadnutí. Jedným z bodov rokovania bol aj návrh poslanca Daniela Geliena na zrušenie časti uznesenia z apríla 2012, v ktorom sa schválil zámer deinštitucionalizácie domovov socialnych služieb. Okrem iných sa projekt týkal aj zariadenia Nová Baňa Hrabiny, ktoré Gelien navrhol z procesu deinštitucionalizácie vyňať.

52 %

Činnosť BBSK pohľadom našich poslancov

Na poslednom zasadnutí v kalendárnom roku 2012 sa vo štvrtok 20. decembra zišli poslanci zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja. Do poslaneckej lavice po prvýkrát zasadol aj náhradník za Ivana Černaja.

47 %

Daniel Gelien Vám želá...

V novom roku 2013 želám všetkým predovšetkým zdravie, lebo to sa nedá kúpiť.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.milujsvojevlasy.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 82 Komentáre: 0
Predošlé ankety