Uplynulý víkend pokračovali mládežnícke basketbalové súťaže. Žiarčanom sa v nich príliš nedarilo. Zo siedmych zápasov nezvíťazili ani raz.

KADETI - DORASTENECKÁ LIGA VÝCHOD

9. kolo:
MŠK BK Žiar nad Hronom - ŠKP Banská Bystrica 47:80 (24:48), body: Šouc 12, Skladan 9, Supuka 8, Kašša 7, Obert 5, Valo 2, Mokroš 2, Kádaši 2
Tréner Eduard Frický, asistent Miloš Slávik

Zápas bol od prvých minút v réžií bystrických hráčov, ktorí nehrali lepší basketbal, ale účinnejší. Domáci im tým dopomohli i slabou podkošovou strelbou a znovu najmä zbytočnými stratami. Častá zmena obrán i pressingov nepomohla Žiarčanom zmeniť vývoj zápasu, tak si hostia odviezli víťazstvo. (ef)

4. kolo:
ŠKP Banská Bystrica "A" - BK MŠK Žiar nad Hronom 54:28, body: Horváth 10, Devel 5, Majer 5

ŠKP Banská Bystrica "A" - BK MŠK Žiar nad Hronom 53:25, body: Horváth 6, Holička 5, Majer 5

2. kolo:
MŠK BK Žiar nad Hronom „B“ - BC Prievidza mládež 25:54 (19:20), body: Holic 8, Ziman 4, Barcík 4, Balogh 4, Sirotný 2, Šonkol 2, Krnčoková 1

MŠK BK Žiar nad Hronom „B“ - BC Prievidza mládež 35:48 (21:25), body: Ziman 11, Šonkol 6, Barcík 5, Sirotný 5, Holic 4, Balogh 2, Baláž 2
Tréner Marek Baláž, asistent Ladislav Balogh

Naši hráči mali slabší vstup do zápasu, keď úvodnú štvrtinu prehrali 6:16. Nestíhali sa vracať do obrany a súper pohodlne zakončoval svoje protiútoky. V druhej štvrtine však Žiarčania predviedli výborný výkon. Rozohrávači Barcík s Holicom nielen presne zakončovali, ale svojimi prihrávkami vytvorili množstvo šancí pre svojich spoluhráčov. V tretej a v poslednej štvrtine sa už prejavila väčšia skúsenosť hostí a tím Prievidze postupne zvyšoval svoj náskok.
V druhom zápase naši hráči spresnili hru a preto bolo skóre oveľa vyrovnanejšie. V útoku sa im darili nacvičené kombinácie a v obrane všetci hráči bojovali o každú loptu. Škoda, že sa im nepodarilo zastaviť súperove protiútoky. Výborný výkon podali Ziman, Šonkol, Barcík, Balogh a Sirotný. No za predvedený výkon si zaslúžia pochvalu všetci hráči. (mb)

Dohrávka 1. kola:
BK MŠK Žiar nad Hronom - MBK Victoria Žilina 24:37 (13:21), body: Novák 6, Kucej 6, Grochal 3, Golebiowski 2, Ďurica 2, Kret 2, Király 2, Švec 1

BK MŠK Žiar nad Hronom - MBK Victoria Žilina 24:38 (20:17), body: Golebiowski 6, Ďurica 5, Novák 4, Kucej 4, Ihring 2, Krét 2, Dekýš 1
Tréner Juraj Horváth

Oba zápasy boli vyrovnané a našim hráčom sa podarilo súpera riadne potrápiť. V prvom zápase nedokázali domáci vyhrať ani jednu štvrtinu, ale nedovolili ani súperovi ľahko skórovať. Naši chlapci boli dobre fyzicky pripravení a súper ich často krát musel zastaviť až za cenu faulu. O to viac nás musí mrzieť 20 nepremenených trestných hodov.
Druhý zápas začali Žiarčania vo veľkom štýle, keď sa im podarilo vyhrať prvú aj druhú štvrtinu a do druhého polčasu nastupovali s trojbodovým náskokom a odhodlaním prvý krát poraziť Žilinu. Prekvapenie sa však nekonalo a druhý polčas bol z ich strany od začiatku ustráchaný a čo najviac mrzí, nenašiel sa ani jeden hráč, ktorý by zobral zodpovednosť do vlastných rúk. V útoku sa dokázali presadiť len dvoma košmi, čo na tak skúsené družstvo ako je Žilina nestačilo. Bojovnosť a snaha sa nedá žiarskym minibasketbalistom uprieť - aj za nepriaznivého stavu bojovali o každú loptu. (jh)
Reportáž zo zápasov si môžete pozrieť vo vysielaní ATV, v premiére v utorok 13. novembra po 20. hodine a následne aj vo videoprílohe tejto správy.

Zo stretnutia mladších minibasketbalistov Žiar - Žilina (24:38). Foto: tg a bk

Pridal: Tomas Gemza Kategória: Basketbal, Utorok 13 november 2012 - 19:57:32, Prečítané: 7225x

Basketbal: Žiar vs. Liptovský Mikuláš

V sobotu 9. februára odohrali mladší žiaci Basketbalového klubu dvojzápas proti Liptovskému Mikulášu.

Mužom v závere dobrého zápasu chýbali sily aj kúsok šťastia.

Basketbal: 1.Slovenská liga Muži – skupina o 1.-6. miesto

Žiaru chýbalo 5 hráčov zo základného kádra

Basketbal: Mladší mini žiaci, sobota 09.02.2019

Basketbal: MŠK Žiar vs. ŽU Žilina

Muži basketbalového klubu odohrali v nedeľu prvý domáci zápas v nadstavbovej časti súťaže.

"Zakliaty žilinský kôš sme dokázali odkliať" hovorí tréner

Sobota 02.02.2019, 1. Liga stred žiakov. Informácie z prvej ruky prináša tréner a prezident žiarskeho basketbalového klubu Ján Valent.

Víkend žiarskych basketbalových kadetov

SOBOTA a NEDEĽA 2 a 3.02.2019, Celoslovenská liga kadetov- pozrite ako hrali Žiarčania.

Žiarski basketbalisti hrali s Bystricou

Mladší mini odohrali svoj sobotňajší zápas na súperovej palubovke v Banskej Bystrici.

Basketbal: Žiar vs. Prievidza

V nedeľu 20. januára odohrali kadeti basketbalového klubu ďalší zápas na domácej pôde.

Basketbal: Žiar vs. Iskra Petržalka

V sobotu 12. januára nastúpili muži žiarskeho basketbalového klubu na zatiaľ najdôležitejší zápas sezóny.

Basketbal: Žiar vs. Spišská Nová Ves

Ako prví zo žiarskych športovcov vstúpili do nového roka basketbalisti.