Už po ôsmy krát sa pod Šašovským hradom konalo podujatie "Šášovské hradné hry". Diváci mohli vidieť šermiarov v dobovom oblečení, sokoliarov, brušné tanečnice a veľa ďalších účinkujúcich.Myšlienku, usporiadať takéto podujatie, prinieslo Združenie na záchranu hradu Šášov (ZnZHŠ). „Našou snahou je propagovať  myšlienku záchrany hradu Šášov a z toho titulu vzniklo toto podujatie. Vyzbierané peniaze použijeme na rekonštrukciu hradu. “  informuje Rastislav Uhrovič, člen ZnZHŠ. S účasťou boli organizátori spokojní. Ľudia sa prišli pozrieť, napriek tomu, že podujatie sa uskutočnilo v nedeľu poobede, a počasie bolo premenlivé. Problém bol hlavne s organizáciou parkovania, keďže Šašovské Podhradie nemá parkovisko pre takýto počet áut.

                Účinkujúci prišli z viacerých kútov Slovenska. Prišlo aj Sokoliarstvo Kanat z Rimavskej Soboty. „Po 17 rokoch sme sa vrátili z Nemecka na Slovensko ,aby sme aj Slovákom ukázali, že sokoliarstvo nie je len mať dva tri dravce rovnakého druhu, ale je to skupina viacerých druhov dravcov, ktorí budú lietať na sokoliarskej ukážke.“ povedala Silvia Kanátová, členka Sokoliarstva Kanat. Sokoliari si priniesli zo sebou 4 druhy vtákov. Ľudia sa nemusia báť, že by im vtáky ublížili, keďže dravce sú dobre vycvičené.

Vystúpila aj šermiarska skupina Vir Fortis zo Zvolena. „ Chodíme sem tradične, už piatky rok, je tu výborná atmosféra a skvelí ľudia. “ usmieva sa žiak Igor, ktorý sa šermu venuje niekoľko rokov.   Skupina predviedla historický šerm - boje s rôznymi stredovekými zbraňami, hrané divadelné humorné scénky, ale aj streľbu s historických zbraní.

                Na vystúpení nemohli chýbať ani brušné tanečnice. Jednu z nich,  sprevádzala učiteľka z II. Základnej školy p. Kuzminová. „Som učiteľkou hudobnej výchovy na ZŠ, a skúsenosti  z vystupovania mám zatiaľ  z deviatackých programov. Po prvý krát som vystupovala sama, takže som cítila väčšiu zodpovednosť a bola tu aj taká malá tréma. “

                Konečný verdikt usporiadateľov je, že predstavenie sa vydarilo. Ľuďom by chceli poďakovať za účasť a veria, že prídu znova o rok.

Text: Martin Prôčka

Foto:Martin Prôčka a Miroslava Taranzová


Pridal: MartinProcka Kategória: Voľný čas, Streda 01 august 2012 - 18:26:29, Prečítané: 4599x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
http://www.tvziar.tv/news.php?cat.28

Video k správe
Dobré Slabé
52 %
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Šášovské hradné hry tento rok s niekoľkými novinkami

Organizátor Združenie na záchranu hradu Šášov vás pozývajú na 14.ročník tradičného podujatia, ktoré bude tento rok opäť na lúke pod hradom, ale s niekoľkými novinkami. Nebude sa napríklad podávať guláš, ale niečo oveľa fajnovejšie a k tomu množstvo originálnej zábavy.

 

GrilyJánske ohne v žiarskom parku

Žiarčania sa môžu tešiť na novú chutnú akciu, ktorú pripravuje na koniec mesiaca Mestské kultúrne centrum. Hľadá sa totiž žiarsky grilmajster....

Cirkusový Deň detí

Mesto Žiar nad Hronom a Mestské kultúrne centrum vás pozývajú na celomestské oslavy Dňa detí v sobotu 2. júna od 10.00 h do Parku Š. Moysesa.

2. Žiarsky kaprársky maratón

Na mŕtvom ramene Hrona sa uskutočnil 2. ročník Žiarského kaprárskeho maratónu

Víno v parku – Žiarsky festival vína

V sobotu 19. mája si prídu na svoje všetci milovníci kvalitného vína, pečených jedál a syrov a zábavy.

Žiarska slávnosť vína ponúka vína z Tekova

19.mája je v parku Štefana Moyzesa naplánovaná Žiarska slávnosť vína. Jej prvý ročník má nadviazať na dlhoročnú vinársku tradíciu svätokrížskych biskupov.

VIDEO: 8.ročník Žiarskej moto jazdy bol v retro štýle

V sobotu 14.apríla sa na parkovisku za Priorom stretli milovníci motoriek, aby sa rozlúčili so zimou a otvorili novú sezónu.

Headlineri 11. ročníka Big Air v meste sú známi

Ďalší, teda v poradí už 11. ročník zimnej akcie Big Air v meste sa bude niesť tentokrát v ešte hudobnejšom duchu ako naposledy. Kto sa počas dvoch dní predstaví na hudobných pódiách v Kremnici?

Vianočná kapustnica bola za chvíľu fuč

V stredu 20.decembra o 12-tej sa začala na Námestí Matice slovenskej súťaž vo varení najlepšej kapustnice.

Advent 2017

Advent. Čas duchovnej prípravy na najkrajšie sviatky v roku. Tento rok sme do tohto obdobia vstúpili 3. decembra, teda prvou adventnou nedeľou. Pri tejto príležitosti vám, milí priatelia, ponúkame krátke duchovné zamyslenie.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.rmr-stav.sk/
Žiar nad Hronom aktuálne
Dnes je 17°C a 0
Zajtra bude 14°C až 25°C a Búrky
Pozajtra bude 15°C až 28°C a Lokálne búrky
Predpoveď počasia na ďalšie dni
Žiadne informácie
Žiadne nastávajúce udalostiKompletný kalendár akcií
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame: Prajeme Vám dobrú chuť!
http://skin-visage.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Želáte si predčasné voľby do NRSR?

Áno

Nie

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 78 Komentáre: 0
Predošlé ankety