Už po ôsmy krát sa pod Šašovským hradom konalo podujatie "Šášovské hradné hry". Diváci mohli vidieť šermiarov v dobovom oblečení, sokoliarov, brušné tanečnice a veľa ďalších účinkujúcich.Myšlienku, usporiadať takéto podujatie, prinieslo Združenie na záchranu hradu Šášov (ZnZHŠ). „Našou snahou je propagovať  myšlienku záchrany hradu Šášov a z toho titulu vzniklo toto podujatie. Vyzbierané peniaze použijeme na rekonštrukciu hradu. “  informuje Rastislav Uhrovič, člen ZnZHŠ. S účasťou boli organizátori spokojní. Ľudia sa prišli pozrieť, napriek tomu, že podujatie sa uskutočnilo v nedeľu poobede, a počasie bolo premenlivé. Problém bol hlavne s organizáciou parkovania, keďže Šašovské Podhradie nemá parkovisko pre takýto počet áut.

                Účinkujúci prišli z viacerých kútov Slovenska. Prišlo aj Sokoliarstvo Kanat z Rimavskej Soboty. „Po 17 rokoch sme sa vrátili z Nemecka na Slovensko ,aby sme aj Slovákom ukázali, že sokoliarstvo nie je len mať dva tri dravce rovnakého druhu, ale je to skupina viacerých druhov dravcov, ktorí budú lietať na sokoliarskej ukážke.“ povedala Silvia Kanátová, členka Sokoliarstva Kanat. Sokoliari si priniesli zo sebou 4 druhy vtákov. Ľudia sa nemusia báť, že by im vtáky ublížili, keďže dravce sú dobre vycvičené.

Vystúpila aj šermiarska skupina Vir Fortis zo Zvolena. „ Chodíme sem tradične, už piatky rok, je tu výborná atmosféra a skvelí ľudia. “ usmieva sa žiak Igor, ktorý sa šermu venuje niekoľko rokov.   Skupina predviedla historický šerm - boje s rôznymi stredovekými zbraňami, hrané divadelné humorné scénky, ale aj streľbu s historických zbraní.

                Na vystúpení nemohli chýbať ani brušné tanečnice. Jednu z nich,  sprevádzala učiteľka z II. Základnej školy p. Kuzminová. „Som učiteľkou hudobnej výchovy na ZŠ, a skúsenosti  z vystupovania mám zatiaľ  z deviatackých programov. Po prvý krát som vystupovala sama, takže som cítila väčšiu zodpovednosť a bola tu aj taká malá tréma. “

                Konečný verdikt usporiadateľov je, že predstavenie sa vydarilo. Ľuďom by chceli poďakovať za účasť a veria, že prídu znova o rok.

Text: Martin Prôčka

Foto:Martin Prôčka a Miroslava Taranzová


Pridal: MartinProcka Kategória: Voľný čas, Streda 01 august 2012 - 18:26:29, Prečítané: 3909x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
http://www.tvziar.tv/news.php?cat.28

Video k správe
Dobré Slabé
55 %
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Fotky zo žiarskeho jarmoku

V piatok sa začal žiarsky jarmok so všetkým čo k nemu patrí, pečené mäso, klobásky, jaternice, lokše, burčiak, trdelníky, koreniny, vyrezávané veci, oblečenie a kolotoče.

VIDEO: NOSMA v Žiari

Nosiaci rodičia zo Žiaru nad Hronom sa opäť stretli, aby od 02. do 08. októbra oslávili už piaty ročník Medzinárodného týždňa nosenia detí

Kandidát na župana príde do Žiaru

Kandidát na župana a kandidáti na poslancov sa chcú stretnúť s obyvateľmi mesta.

Absolventky ekonomickej školy sa stretli po 40 rokoch

V piatok 29.septembra sa stretli absolventky bývalej Strednej ekonomickej školy (dnešnej Obchodnej akadémie) po 40 rokoch aj so svojou triednou profesorkou Ing.Máriou Orságovou.

MEDZINÁRODNÝ TÝŽDEŇ NOSENIA DETÍ 2017 AJ V ŽIARI!

Komunita Nosíme deti v Žiari nad Hronom a okolí pozýva občanov na Medzinárodný týždeň nosenia detí 2017. Podujatie sa uskutoční súčasne v 43 slovenských mestách, v termíne od 2. do 8. októbra.

Kto bude hrať a speivať na Žiarskom jarmoku?

Tradičný Žiarsky jarmok bude 13. a 14. októbra. Nebudú na ňom chýbať tradičné jarmočné špeciality, burčiak, ale ani  hudba a zábava.

OKAMIH VÝRAZU

Ešte dnes sa môžete prihlásiť na tvorivé dielne zamerané na Portrétnu fotografiu.

Žiarsky jarmok má už 26 rokov

V piatok a sobotu – 13. a 14. októbra sa bude konať už 26. ročník Žiarskeho jarmoku. Už tradične bude na Svätokrížskom námestí, Hviezdoslavovej ulici, Ulici A. Kmeťa a Ulici Š. Moysesa.

Výlet do Zveroparku deťom zaplatili sponzori

Na konci prázdnin zastal na parkovisku pred Základnou školou na ulici M.R.Štefánika autobus, aby odviezol deti na výlet. Akciu vymyslelo a začalo pripravovať žiarske komunitné centrum

Oslavy SNP v Žiari

28.augusta sa v Žiari nad Hronom konajú oslavy 73. výročia SNP.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
https://www.tvziar.tv/news.php?extend.7456.81
Žiar nad Hronom aktuálne
Dnes je 17°C a 0
Zajtra bude 14°C až 25°C a Búrky
Pozajtra bude 15°C až 28°C a Lokálne búrky
Predpoveď počasia na ďalšie dni
Žiadne informácie
Žiadne nastávajúce udalostiKompletný kalendár akcií
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame: Prajeme Vám dobrú chuť!
http://skin-visage.sk/
TOP 10
http://www.priamademokracia-pd.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Pracuje niekto z vašej rodiny v zahraničí?

1.ÁNO teraz pracuje

2.NIKDY nepracoval

3.Kedysi pracoval, už nepracujePoslané Nataška
Celkom hlasov: 83
Predošlé ankety