Dňa 10.11.2014 slávnostne otvorili nové Špecializované zariadenie "Nádej" pre ľudí s Alzheimerovou chorobou a rôznych druhov demencií. Pozrite, ako to v zariadení vyzerá, ako bude o nich postarané  a koľko zaplatí rodina za mesiac.Žijeme v hektickej ére plnej stresov, rýchlych zmien, vzťahových a finančných neistôt. Tieto neblahé fenomény nechávajú svoj rukopis na zdraví človeka a možno aj tu sa skrýva príčina neuveriteľného nárastu ochorení mozgu, akými sú rôzne typy demencií a najmä Alzheimerovej choroby.

Aj v DSS a DD Nádej Janova Lehota neustále pribúdajú žiadosti klientov so spomínaným ochorením. Práve tento fakt stál za myšlienkou zriadenia Špecializovaného zariadenia pre klientov s Alzheimerovou chorobou a rôznych druhov demencií, s ktorou prišla starostka Božena Kováčová,ktorá ako vnímavý a sociálne cítiaci altruista, je  „matkou ďalšieho dieťaťa“ v oblasti sociálnych služieb, ktorým sa venuje s plným nasadením a osobnou zaangažovanosťou.

V prípade tohoto Špecializovaného zariadenia ide o unikátny projekt rodinného charakteru, v ktorom svoj domov nájde 10 klientov v piatich izbách s vlastným sociálnym zariadením a šatníkom. Odborne vyškolený personál spolu s prívetivým, útulným interiérom, priateľským pre klientov i zamestnancov, zaručujú vysoký nadštandart kvality poskytovaných služieb. Samozrejmosťou je informovanosť klientov cez symboly, farebné rozlíšenie jednotlivých izieb, reminiscenčné prvky, jednoduchá orientácia, výťah. Prostredie prispôsobené maximálnemu komfortu obyvateľov s ohľadom na ich ochorenie tak evokuje skôr lukratívny penzión ako klasický domov dôchodcov.

Je veľkým šťastím, že aj v dobe, ktorej dominuje kult mladého, krásneho a výkonného človeka sa nájdu zanietenci ako spomínaná starostka obce Janova Lehota, venujúca značnú časť svojho života tým, ktorí „nie sú“ práve v kurze, len preto, že sú starí, chorí a často opustení a tým pre spoločnosť nezaujímaví. Pani starostka napriek častým podlým snahám neprajníkov o diskreditáciu svojej osoby, je dlhoročnou bojovníčkou na poli tak málo populárnych sociálnych služieb, je inovátorkou v oblasti zvyšovania úrovne poskytovaných služieb, čoho dôkazom je nielen nové Špecializované zariadenie, či Domov sociálnych služieb, ale aj ostatné aktivity smerujúce k pomoci marginalizovaným, zdravotne či inak znevýhodneným ľuďom. Najmarkantnejším dôkazom je však spokojnosť klientov žijúcich v domove sociálnych služieb a ich rodinných príslušníkov, ale i zamestnancov. Obec Janova Lehota pod rukami starostky získala punc modernej, dynamickej, neustále napredujúcej obce. Je miestom, kde má človek vytvorené podmienky na to, aby mohol kvalitne a plnohodnotne prežiť život„od kolísky až po hrob“. Obec tento rok získala cenu kvality za spoločenskú zodpovednosť. (dss)


Pridal: DSSnádej Kategória: DSS a DD Nádej, Streda 19 november 2014 - 20:18:40, Prečítané: 13901x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
http://www.tvziar.tv/news.php?cat.28

Video k správe
Dobré Slabé
49 %
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Oskar bez bariér pre Janovu Lehotu

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) každoročne organizuje prestížne podujatie Oskar bez bariér. Nominovaná bola aj neďaleká obec. Včera sa rozhodlo.

Netradičná kapustnica v domove

Varenie vianočnej kapustnice pre svojich seniorov pripravili aj v Domove sociálnej starostlivosti Nádej v Janovej Lehote. Recept doniesla starostka.

Nádej v športovom duchu

Zapojili sme sa do akcie, ktorou celý týždeň žili občania našej dediny: „Týždeň športu v Janovej Lehote.“ Každý deň sme sa venovali inému druhu športového vyžitia.

Športový deň seniorov

Prázdniny sú tu a my sme sa rozhodli začať ich aktívne, s plným športovým nasadením.

Posedenie pri čaji s ruskou speváckou divou Ninou Dilon

V utorok 17. marca 2015 sme sa stretli vo vyzdobenej sále obecného úradu. Všetci sme netrpezlivo čakali na hlavného hosťa večera, ktorým bola ruská spevácka diva Nina Dilon.

Aktívne starnutie

Jeseň života sa dá prežiť aktívne, plnohodnotne, bez nudy a pocitu zbytočnosti. Takto žijú aj naši klienti.

Tešíme sa z nového auta

Klienti DSS a DD Nádej sa tešia z nového autíčka. Na výlety či vyšetrenia budú cestovať pohodlnejšie v aute prispôsobenom ich potrebám.

Slivkový deň - pridané VIDEO

V stredu 20. augusta bol v domove dôchodcov a sociálnych služieb Nádej v Janovej Lehote modrý, slivkový deň.

52 %

Rádio "Nádej"

Klienti DSS a DD Nádej v Janovej Lehote sú mimoriadne kreatívni, čo potvrdzuje ďalšia aktivita, ktorú v zariadení uviedli do praxe začiatkom mesiaca.

Oslava rodiny - pridané VIDEO

"Rodina je miestom lásky a života. Miestom, kde láska rodí život." Ján Pavol II.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://skin-visage.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety