Klienti DSS a DD Nádej sa tešia z nového autíčka. Na výlety či vyšetrenia budú cestovať pohodlnejšie v aute prispôsobenom ich potrebám.Vďaka finančnej dotácii MPSVaR SR v hodnote 20 000 €, spoluúčasti obce Janova Lehota v hodnote 2000 € a dofinancovania z OZ Nádej Seniorom v sume 1740 € sa nám podarilo zakúpiť špeciálne 8 - miestne motorové vozidlo s hydraulickou zdvíhacou plošinou. Auto budú využívať najmä handicapovaní klienti – odkázaní na invalidný vozík, ktorí sa vďaka spomenutej hydraulickej plošine budú môcť bezpečne prepraviť na lekárske vyšetrenia, ale aj na výlety mimo zariadenia, čím podporíme ich integráciu do širšieho spoločenského prostredia. Okrem týchto klientov budú automobil využívať aj ostatní seniori z DSS a DD Nádej na to, aby mohli komfortnejšie plniť svoje potreby a záujmové aktivity.

 

Automobil bol úspešne uvedený do života zariadenia pani starostkou Ing. Mgr. Boženou Kováčovou, MHA., ktorá je iniciátorkou a dušou celého projektu. Pani starostka auto pokrstila tak, ako sa patrí - fľašou sektu a vo svojom príhovore zaželala klientom najmä veľa šťastne absolvovaných kilometrov. Pán farár Ľudovít Frindt auto posvätil a vo svojich modlitbách vyjadril prosbu, aby jazdilo bezpečne a spoľahlivo. Klienti absolvovali prvú skúšobnú cestu – vyhliadkovú jazdu Janovou Lehotou a skonštatovali, že auto je pohodlné a priestranné. Na záver tohto milého uvítacieho ceremoniálu si všetci pochutnali na výbornej torte, ktorá ako inak, bola replikou skutočného automobilu. Naším zámerom je, aby toto nové autíčko pomohlo čo najviac ľuďom a tak pracujeme na tom, aby sme ho v blízkej budúcnosti mohli začať používať ako sociálny taxík. Dúfame, že aj takýmto spôsobom pomôže tým, ktorí to potrebujú.


Pridal: DSSnádej Kategória: DSS a DD Nádej, Utorok 30 september 2014 - 19:58:26, Prečítané: 5560x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Oskar bez bariér pre Janovu Lehotu

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) každoročne organizuje prestížne podujatie Oskar bez bariér. Nominovaná bola aj neďaleká obec. Včera sa rozhodlo.

Netradičná kapustnica v domove

Varenie vianočnej kapustnice pre svojich seniorov pripravili aj v Domove sociálnej starostlivosti Nádej v Janovej Lehote. Recept doniesla starostka.

Nádej v športovom duchu

Zapojili sme sa do akcie, ktorou celý týždeň žili občania našej dediny: „Týždeň športu v Janovej Lehote.“ Každý deň sme sa venovali inému druhu športového vyžitia.

Športový deň seniorov

Prázdniny sú tu a my sme sa rozhodli začať ich aktívne, s plným športovým nasadením.

Posedenie pri čaji s ruskou speváckou divou Ninou Dilon

V utorok 17. marca 2015 sme sa stretli vo vyzdobenej sále obecného úradu. Všetci sme netrpezlivo čakali na hlavného hosťa večera, ktorým bola ruská spevácka diva Nina Dilon.

Janova Lehota má novú Nádej - pozrite VIDEO

Dňa 10.11.2014 slávnostne otvorili nové Špecializované zariadenie "Nádej" pre ľudí s Alzheimerovou chorobou a rôznych druhov demencií. Pozrite, ako to v zariadení vyzerá, ako bude o nich postarané  a koľko zaplatí rodina za mesiac.

49 %

Aktívne starnutie

Jeseň života sa dá prežiť aktívne, plnohodnotne, bez nudy a pocitu zbytočnosti. Takto žijú aj naši klienti.

Slivkový deň - pridané VIDEO

V stredu 20. augusta bol v domove dôchodcov a sociálnych služieb Nádej v Janovej Lehote modrý, slivkový deň.

52 %

Rádio "Nádej"

Klienti DSS a DD Nádej v Janovej Lehote sú mimoriadne kreatívni, čo potvrdzuje ďalšia aktivita, ktorú v zariadení uviedli do praxe začiatkom mesiaca.

Oslava rodiny - pridané VIDEO

"Rodina je miestom lásky a života. Miestom, kde láska rodí život." Ján Pavol II.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.studiolafemme.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety