Tento rok malá dedinka pod Vtáčnikom - Prochot oslavuje 600. narodeniny. Toto svoje jubileum si obyvatelia pripomenú v sobotu 5. júla. Oslavy budú prebiehať celý deň. Pozvaní nie sú len samotní obyvatelia či rodáci, ale aj ľudia zo širokého okolia.          Začína sa o 10:00 svätou omšou za obyvateľov a rodákov obce v miestnom farskom kostole sv. Matúša. Po nej bude pre občanov aj návštevníkov v kultúrnom dome pripravené občerstvenie a prehliadka tradičných prochotských remesiel. O 14.-tej sa na Vás tešia deti a mládež so svojím programom. Už poctivo nacvičujú a môžeme prezradiť, že sa máte na čo tešiť! Vokálna skupina KATARS návštevníkov poteší speváckym vystúpením o 19:00. Počas dňa vyplní „hluché miesta“ hudobná skupina VRŠTEK. Večernou voľnou zábavou, ktorá odštartuje o 20:00 Vás bude sprevádzať domáca skupina ATRAMENT

Bude pokrstená aj kniha Prochot v zrkadle času, ktorú si môžete hneď aj zakúpiť. Kniha obsahuje historické udalosti a fotografie zachytávajúce rôzne momenty zo života v obci. 

      Dejiny Prochota sa v porovnaní s inými dedinami nepíšu dlho, ale rozhodne sú popretkávané zaujímavými a nie vždy pozitívnymi udalosťami. Za zmienku stojí vypálenie obce počas 2. sv. vojny. Zachovali sa len tri domy a kostolná veža. Napriek tomu sa občania opäť postavili na nohy a svoju milovanú dedinku vybudovali na novo. Vojnu občanom pripomína uź len pomník venovaný padlým partizánom.

Viac o histórií sa dozviete v deň osláv šestoročnice. /PR/

Fotky sú z histórie ale aj súčasnosti obce.

Pridal: Nataška Kategória: Prochot, Streda 02 júl 2014 - 19:26:39, Prečítané: 7103x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Prochot oslavoval 600-ročnicu - pridané VIDEO

Prvá písomná zmienka o obci Prochot je stará už 600 rokov. Jeho obyvatelia, ale aj rodáci zblízka, či zďaleka, to v sobotu 5. júla patrične oslávili.

Pre naše maminy

Aj napriek rôznym prekážkam, sa konečne aj v malej dedinke Prochot oslávil Deň matiek.

Pomáhať sa dá aj plesaním...10. februára o 19-tej hodine sa v Dome kultúry v Prochote uskutoční v poradí druhý ročník Benefičného plesu. Pre hostí je pripravený bohatý program.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.studiolafemme.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 82 Komentáre: 0
Predošlé ankety