FK Žiar nad Hronom a TJ Sokol Dolná Ždaňa budú skončením sezóny 2011/2012 minulosťou. Dva najväčšie kluby žiarskeho regiónu sa oficiálne spojili. Fúziou vznikol klub FK Pohronie.Fúzia je vlastne manželstvom z rozumu. Konateľ doterajšieho FK Žiar nad Hronom Martin Baláž k tomu povedal: "V Žiari nad Hronom máme dlhodobo problém so stabilizáciou kádra mužov. Potreby futbalu sme dlhodobo nedokázali udržať, či už z pohľadu kvality mužského futbalu, ale aj mládeže. Naša mládežnícka základňa je však široká, má personálne zázemie a približne 200 hráčov vo veku od 6 do 19 rokov. Naproti tomu sa v blízkosti Žiaru nachádzal silný klub TJ Sokol, ktorý má silné a stabilné áčko, no problémy s mládežníckymi kategóriami." Práve pri vzájomných rokovaniach s predstaviteľmi TJ Sokol dospeli k názoru, že pri zlúčení klubov a naakumulovaní finančných zdrojov dokážu jednoduchšie získať ďalšie financie a vytvoriť finančne silný klub.

Fúziou sa pre fanúšikov nič nemení. Áčko nového klubu, terajšie mužstvo Dolnej Ždane, bude hrávať svoje zápasy III. ligy v Dolnej Ždani, béčko, terajší A-tím FK Žiar, zápasy regionálnych majstrovstiev v Žiari nad Hronom. Hlavný sponzor klubu bude navyše pred každým domácim zápasom áčka zadarmo zvážať do Dolnej Ždane aj fanúšikov zo Žiaru nad Hronom.

Ambície nového klubu do budúcnosti sú smelé. A-tím by vedenie FK Pohronie časom rado videlo v II. lige, podobne aj družstvá dorastu. Dôležité je tiež neustále skvalitňovanie práce s mládežou. Ako dodal Martin Baláž, "v súčasnosti máme veľmi silnú generáciu prípravkárov, okolo týchto družstiev panuje veľmi dobrá atmosféra. Je preto povinnosťou nášho klubu odvďačiť sa týmto ľuďom čo najlepšími podmienkami."

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa je spoločnosťou s ručením obmedzeným, ktorej 50 percent vlastní obec Dolná Ždaňa a 50 percent MŠK Žiar nad Hronom. Najvyššim predstaviteľom klubu je výkonný riaditeľ Jozef Urblík, manažérom A-tímu Stanislav Neuschl a manažérom B-tímu a mládeže Rastislav Štanga. Najvyšší predstaviteľ nového klubu Jozef Urblík nám povedal: "Naša vízia je, aby sa futbal dostal na vyššiu úroveň, aby mladí chlapci nemuseli chodiť po okolitých kluboch, ktoré sú vyššie, ale aby mali kontinuálnu možnosť hrať v FK Pohronie od najnižšej vekovej kategórie, až po, dúfame, že čoskoro, II. ligu. Samozrejme, závisieť to bude od ambícií a schopností každého jedného hráča." Postup do II. ligy bude podľa výkonného riaditeľa klubu závisieť najmä od financií, ale patrí k hlavným cieľom FK Pohronie.

Vznik nového klubu privítal aj konateľ MŠK Žiar nad Hronom Jozef Tomčáni: "Táto fúzia určite MŠK finančne pomôže. Doteraz bolo na šport dospelých veľmi málo dotácií, takže je veľmi dobré, že futbal dospelých je vyriešený takto. Aj toto bol dôležitý motív, ktorý nás k fúzii klubov doviedol. Tento krok výrazne prispieva k záchrane a stabilizácii futbalu v Žiari nad Hronom."

 

Sezónu 2011/2012 dokončia obidva kluby, FK Žiar i Sokol Dolná Ždaňa ešte pod pôvodnými názvami. Do sezóny 2012/2013 už vstúpia spoločne ako FK Pohronie. (gem)


Pridal: Tomas Gemza Kategória: Futbal, Utorok 05 jún 2012 - 20:42:00, Prečítané: 9286x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 1
http://www.tvziar.tv/news.php?cat.28

Video k správe
Dobré Slabé
47 %
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

1. FK Pohronie hralo proti 2. Liptovskému Mikulášu

V piatok 15. marca odohralo FK Pohronie prvý domáci zápas, v jarnej časti druhej ligy.

FK Pohronie sa I.lige nebráni

Tlačová beseda vedenia FK Pohronie bola 1.marca. Predstavili nových hráčov, prezradili stratégiu. Ako si teda predstavujú nasledujúcu sezónu a čo sa stane ak sa dostanú do I.ligy?

Tréner Pohronia Milan Nemec je šesťdesiatnik

14. februára oslávil Milan Nemec okrúhle narodeniny. Čo povedal televízií ATV?

Zápas Slovensko vs. Srbsko sa odohral v Žiari

V stredu 1. augusta sa na žiarskom futbalovom štadióne odohral ďalší medzinárodný zápas.

FK Pohronie ide do novej sezóny s vyššími ambíciami

Futbalový klub Pohronie na tlačovej besede 17.júla hovoril ako sa na novú sezóonu pripravili a prezradili svoje smelé plány.

Žiar oživuje futbalovú tradíciu

Žiar chce po rokoch opäť odštartovať mestskú futbalovú ligu. Má už aj strategického partnera.

Najlepší z FK Pohronie

V utorok 26. júna hodnotilo FK Pohronie uplynulú sezónu.

Milan Škriniar získal 2. miesto v ankete Futbalista roka

Výsledky 25. ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu o najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky za rok 2017 vyhlásili v pondelok 19.marca.

Trénerom FK Pohronie prednášal tréner Slovana

FK Pohronie chce futbalovo napredovať a preto pripravilo zaujímavú prednášku, hlavne pre mládežníckych trénerov.

Futbalová JEDENÁSTKA ROKA 2017-VIDEO

Najlepšia jedenástka oblastných súťaží, tréneri a funkcionári z okresov Banská Štiavnica, Žarnovica a Žiar nad Hronom boli ocenení v sobotu 20.januára v hoteli Thermál vo Vyhniach.


ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.milujsvojevlasy.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 49 Komentáre: 0
Predošlé ankety