V Žiari nad Hronom už niekoľko rokov funguje OZ Mačky SOS. V prípade ohrozenia života alebo zranenia je tak o týchto štvornohých chlpáčov postarané.„Naše občianskeho združenie má sedemročnú tradíciu. Pracujeme na báze dobrovoľníkov,“ vysvetľuje Darina Kukučková z OZ Mačky SOS. Za minulý rok prešlo v žiarskym depozitom / útulkom / viac ako 100 mačiek. Z toho 40 sme ich zobrali z ulice. Informácie o ich pobyte dostávame hlavne od ľudí, ktorí nám telefonujú.
Zredukovať počet túlavých mačiek môžeme  jedine kastráciou a vypustením do pôvodného teritória. Mačky po zákroku púšťame v dobrom zdravotnom stave, takže sú prírodnými deratizérmi, zbavujú nás myší a potkamov. Tie, ktoré sú prítulne sa združenie snaží umiestňovať  do rodinných domov či bytov. Zvieratá, ktoré opustia depozit sú plne socializované, v dobrom zdravotnom stave, odčervené, sterilizované a očkované.
Občania, ktorí majú záujem pomôcť tomuto združeniu, tak môžu urobiť formou dobrovoľníctva alebo prispieť finančným darom na účet OZ Mačky SOS. Treba totiž povedať, že činnosť OZ a všetky ošetrenia si financuje združenie samo, respektíve z rodinných rozpočtov a  bez prispenia mesta. Bližšie informácie nájdete na www.mackysos.sk.   

"K mačkám, ktoré sú nútené žiť na ulici, by sme sa mali postaviť trošku zodpovednejšie, netreba zabúdať na to, že túlavé a opustené mačky sa sami od seba túlavými nestali. Sú to mačky, ktoré predtým niekomu patrili, mali svoj domov. Už sa nikto nedozvie, prečo zostali  žiť na ulici ako bezdomovci a tuláci, či sa svojmu človeku zunovali,  alebo sú to potomkovia týchto nešťastníkov, ktorí opateru a lásku nikdy nepoznali a prežívajú podľa toho, aké majú možnosti. Jedno je isté, za to, že sú na ulici, môže človek. A paradoxne človek / i keď nie ten istý, ktorý ich opustil / sa mi teraz snaží pomôcť. Preto vznikla myšlienka pomoci opusteným a túlavým mačkám"na záver dodala Darina Kukučková. /JF/


Zaujímavá je aj povesť o vzniku mačky.
Keď Noe vyplával so svojou archou pri potope sveta, začali zásoby potravy ničiť potkany a myši. Mačky v tej dobe ešte neexistovali. Noe sa v zúfalstve obrátil na leva, kráľa všetkých zvierat, o pomoc, pretože bez jedla by všetci zahynuli.
Kráľ zvierat urobil kúzlo. Kýchol a z jeho nozdier vyskočili dve jeho miniatúry - mačky. Tie zachránili potravu pre všetkých a od tejto doby mačky žijú na svete spolu s ostatnými zvieratami.

 

Na fotkách sú niektoré z mačičiek, ktoré čakajú možno práve na vás. V prípade záujmu kontaktujte OZ Mačky SOS.

 

Viac v ATV 22.5.


Pridal: Nataška Kategória: Mačací útulok, Pondelok 21 máj 2012 - 22:48:04, Prečítané: 6624x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0
Fotogaléria k správe
Diskusia k správe
Ďalšie novinky vo zvolenej kategórii:

Združenie Mačky SOS pomáha aj v Žiari

Aj túlavé mačky, mačky bez majiteľov majú v Žiari svoje útočisko, našli ho v Občianskom združení Mačky SOS.

53 %

ATV je s vami každý deň - informujme sa navzájom

Partneri ATV

© MAJOR Invest inc.
Vyhľadávanie a filter príspevkov
http://www.n-motor.mazdadealer.sk/modely/mazda3.xhtml
Žiadne informácie
Obedné menu na dnes zverejnilo:
0 reštaurácií Menu dnes | Zajtra
Odporúčame:
http://www.studiolafemme.sk/
TOP 10
https://www.stranapriamademokracia.sk/
ATV na facebooku
Vaša anketa
Je podľa vás v meste dosť zelene?

ÁNO

NIE

Je mi to jednoPoslané Nataška
Celkom hlasov: 81 Komentáre: 0
Predošlé ankety