V sobotu 19. mája sa v Kultúrnom dome v Dolnej Trnávke hral III. ročník turnaja o Pohár starostu obce v mariáši.

Turnaja sa zúčastnilo 24 hráčov, z toho 5 domácich. V mariášovom umení si to rozdali kartári samozrejme z Dolnej Trnávky, B.Bystrice, Novej Bane, Detvy, Levíc, Zvolena, Sliača, Voznice, Kosorína, Mičinej a  nechýbali ani žiarčania.

Hralo sa 5 kôl po 50 min., na každé kolo 10€ na stôl, podľa pravidiel extraligy
(nad 100, pod 100; 5 centový; červeň drahší; malý 25 centov, veľký 50 centov; pri hlásenej stovke sa počítali všetky hlášky a nezáležalo na ich poradí; hráč hlásiaci 100 prehral vtedy, ak protistrana chytila 4 desiatky;
107 sa mohlo hlásiť aj po zdobrovanej farbe; prekladal si ich sám voliaci hráč; vždy sa rozdávalo 7,5,5,5,5,5 aj v prípade nepreloženia t.z. buchnutia po kartách; štychy si každý hráč ukladal pred seba)

Súťažiaci začínali varenými párkami na raňajky, cez obednú prestávku ochutnali  guľáš a kávu. Tí, ktorí neodolali  a v priebehu dňa  využívali aj služby bufetu, mali trochu problém so sústredením, čo sa prejavilo na výsledkoch ich hry.

Celkovým víťazom sa stal Július Danko zo Žiaru nad Hronom, druhé miesto získal Vladimír Feherpataky z Hliníka nad Hronom a tretie miesto obsadil František Legíň z Banskej Bystrice, ten bol zároveň najstarším hráčom. Najlepším domácim hráčom bol Vladimír Tesák, ktorý skončil  na 5. mieste, na štvrté miesto pri rovnosti bodov stratil iba 60 centov.

Vecnými cenami /niektoré boli aj tekuté/ boli odmenení 12 hráči, prví traja si okrem toho odniesli víťazné poháre a finančnú odmenu. Všetci čo sa turnaja zúčastnili, odchádzali spokojní a kladne hodnotili športovú aj spoločenskú úroveň turnaja a vraj prídu aj o rok.

Pridal: Nataška Kategória: Dolná Trnávka, Nedeľa 20 máj 2012 - 00:51:57, Prečítané: 9244x
Zdielaj túto správu: Facebook Čítať / pridať komentár, komentárov: 0